Nowy numer 42/2019 Archiwum

Odszedł do Pana

Bonifacy Dylus, wieloletni "śpiewok", założyciel wspólnoty "Marcinki" w Gliwicach-Sośnicy, zmarł w wieku 83 lat. Pogrzeb odbędzie się 6 czerwca.

Bonifacy Dylus urodził się 25 maja 1935 r. w Gliwicach-Sośnicy, gdzie stale mieszkał. Skończył szkołę stolarską i pracował na kopalni „Sośnica”. Od młodych lat był przyuczany na „śpiewoka” (przewodnika pielgrzymek) przez swojego ojca, Roberta Dylusa. Dopóki mógł, prowadził pielgrzymki na Górę św. Anny, do Barda Śląskiego i Wambierzyc.

W parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Sośnicy założył Wspólnotę św. Marcina dla osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych, tzw. Marcinki, która działa do dziś od 1991 roku. Organizował ją według wzorów podpatrzonych w Niemczech, zapraszając na spotkania wiele znakomitych gości i organizując jej członkom wspólnie spędzany czas.

Miał czwórkę dzieci i sześcioro wnuków. Zmarł 2 czerwca.

Pogrzeb odbędzie się w środę 6 czerwca o 11.00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Sośnicy.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL