Nowy numer 22/2023 Archiwum

Pielgrzymka wyrusza

Pielgrzymka gliwicka na Jasną Górę oficjalnie rozpoczyna się jutro, ale już dziś na trasę wyszła grupa pomarańczowa z Kuźni Raciborskiej.

Pielgrzymi wspólną drogę rozpoczęli Mszą św. o 7.00 w kościele parafialnym w Kuźni. Na trasie jest około 70 osób, które wieczorem dojdą do Gliwic i jutro połączą się z głównym nurtem pielgrzymki.

Oficjalnym rozpoczęciem będzie Msza św. o 8.00 w katedrze gliwickiej, której przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec. W tym roku jest to 25. Diecezjalna Piesza i 371. Gliwicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Po drodze dołączą nurty z Tarnowskich Gór i Toszka (w Tworogu) i z Lublińca (w Boronowie). Wejście na Jasną Górę przewidziane jest 19 sierpnia o 14.00. Msza na wałach jasnogórskich rozpocznie się o 15.00. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w parafiach i w dniu wyjścia pielgrzymki.

Pielgrzymka to wielkie wydarzenie nie tylko tych, którzy wyruszają w drogę, ale całego Kościoła diecezjalnego, w tym osób zaangażowanych w organizację, różne służby, przyjmowanie pielgrzymów. Od lat trwa także duchowe pielgrzymowanie – każdy może łączyć się z pielgrzymami duchowo poprzez modlitwę, ofiarę czy dołączanie się do wspólnych Eucharystii w miejscach postoju.

Pielgrzymka wyrusza   Grupa pomarańczowa przy wyjściu z postoju na obiad w Stanicy AGNIESZKA FAŁDOWSKA

Grupy pielgrzymkowe:

  • Gliwice: Niebieska – parafia Chrystusa Króla; Żółta – parafia katedralna; Brązowa – parafia św. Gerarda; Biała – NSPJ – franciszkanie
  • Bytom: Zielona – parafia św. Barbary
  • Zabrze: Czerwona – parafia św. Józefa, parafia św. Anny
  • Toszek: Fioletowa 1 – parafia św. Katarzyny
  • Pyskowice: Fioletowa 2 – parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
  • Lubliniec: Szara – parafia św. Mikołaja
  • Tarnowskie Góry: Czarna – parafia Matki Bożej Królowej Pokoju
  • Kuźnia Raciborska: Pomarańczowa – parafia św. Marii Magdaleny.

Odpowiedzialni za pielgrzymkę: ks. Bernard Plucik, kierownik pielgrzymki, tel. 603 599 928, ks. Artur Pytel, kierownik trasy, tel. 509 399 583.

Wszyscy w drodze - wywiad z ks. Bernardem Plucikiem.

Pielgrzymka wyrusza   Pielgrzymi z Kuźni mają do pokonania najwięcej - w sumie około 110 km AGNIESZKA FAŁDOWSKA

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast