Nowy numer 25/2022 Archiwum

Widzieć Chrystusa w drugim człowieku

W Bytomiu członkowie Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri" świętowali 40-lecie działalności. Ta wspólnota powstała jako druga w Polsce.

Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri” w pełni zaangażował się w tę działalność. Początkowo adopcje zaczęły się wśród członków. – Z mężem mamy dwóch dorosłych synów, podczas jednej z kolacji uświadomiliśmy młodszemu, że ma siostrę; po chwilowej konsternacji wytłumaczyliśmy, że przystąpiliśmy do Adopcji Serca – wspomina pani Halina.

Wielu z członków wspólnoty opowiadało o „swoich” już dorosłych dzieciach z dalekiego lądu. Obecnie „Maitri” upowszechnia akcję Adopcji Serca, tym bardziej że to już 20 lat od powstania dzieła. Jest to czas, gdy w Afryce istnieją już wspólnoty byłych uczestników Adopcji Serca, którzy wzrastając w duchu ogromnej wdzięczności do swoich „rodziców”, chcą dzielić się dobrem, które otrzymali.

Na zakończenie jubileuszowego spotkania zostały rozdane dyplomy uznania dla członków wspólnoty za posługę, modlitwę i ofiarność na rzecz działalności ruchu. Został również odczytany list Jacka Wójcika, założyciela „Maitri” w Bytomiu, który podkreślił, by w swej działalności stale kroczyć drogą Soboru, papieży, św. Matki Teresy i błogosławionego Karola de Foucauld, misjonarza posługującego wśród muzułmanów.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama