Nowy numer 24/2021 Archiwum

Bp Jan Kopiec: Takie spotkania cieszą

Wraz z młodymi ludźmi do diecezji gliwickiej przybywają także ich biskupi. Bp Jan Kopiec stara się podjąć ich u siebie, by móc zamienić choć kilka słów i wymienić się doświadczeniami.

W piątek przed południem, 22 lipca, bp Jan Kopiec odwiedził kilka parafii w pobliżu Gliwic, gdzie zatrzymała się młodzież zdążająca do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Więcej na ten temat TUTAJ

Na zakończenie biskup udał się do diecezjalnego biura ŚDM, by zapoznać się z pracą wolontariuszy. Na miejscu okazało się, że w biurze spodziewani są goście z Panamy.

Trzej biskupi, którzy z grupą młodzieży zmierzają  na Górę Świętej Anny w diecezji opolskiej, chcieli zatrzymać się z Gliwicach i spotkać z miejscowym biskupem. Kard. José Luis Lacunza Maestrojuán O.A.R. biskup diecezji David, abp José Domingo Ulloa Mendieta O.S.A. z archidiecezji Panamá i bp Manuel Ochogavía Barahona O.S.A. z diecezji Colón–Kuna Yala, podzielili się tym, jak w ich diecezjach wyglądały przygotowania do ŚDM, a także jak przebiega codzienna praca w diecezji. Gospodarze poczęstowali gości polskimi owocami, które wyraźnie przypadły im do gustu.

Bp Jan Kopiec: Takie spotkania cieszą   Z biskupami z Panamy (od lewej): bp Manuel Ochogavía Barahona O.S.A. z diecezji Colón–Kuna Yala, kard. José Luis Lacunza Maestrojuán O.A.R. biskup diecezji David, bp Jan Kopiec i abp José Domingo Ulloa Mendieta O.S.A. z archidiecezji Panamá Ks. Sebastian Wiśniewski Po południu bp Jan Kopiec przyjął u siebie abp. Josepha Effiong Ekuwem z archidiecezji Calabar w Nigerii, który przybył wraz ze swoją grupą do parafii św. Jerzego w Gliwicach-Łabędach.

Arcybiskup wspominał, że już wiele razy brał udział w ŚDM w różnych krajach. W Madrycie sądził, że to ostatnie spotkanie, jednak wybrał się również do Brazylii. A kiedy dowiedział się, że kolejne spotkanie będzie w Krakowie, uznał, że i tu musi być, żeby uczcić św. Jana Pawła II, który mianował go biskupem i zainicjował ŚDM.

Bp Jan Kopiec zauważył, że „takie spotkania cieszą”, bo są okazją do wzajemnego zapoznania się i wymiany doświadczeń Kościoła, który działa w różnych częściach świata.

Wieczorem o 19.30 biskupi będą wspólnie uczestniczyć w nabożeństwie w gliwickiej katedrze, które oficjalnie rozpocznie ŚDM w diecezji gliwickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama