• facebook
 • rss
 • Przybywacie z różnych części świata

  ks. Sebastian Wiśniewski

  dodane 22.07.2016 20:57

  Zdziwienie i spontaniczna radość. Takie uczucia towarzyszyły dzisiaj grupom młodzieży przybyłej na ŚDM w diecezji gliwickiej, gdy niespodziewanie pojawił się wśród nich biskup tej diecezji Jan Kopiec.

  Nie sposób odwiedzić wszystkie grupy, ale bp Jan Kopiec chciał się spotkać chociaż z niektórymi. W piątek przed południem, 22 lipca, razem z ks. Arturem Pytlem, diecezjalnym koordynatorem ŚDM, wyruszył w trasę po okolicznych gliwickich parafiach, które przyjęły pielgrzymów.

  Najpierw biskup odwiedził parafię Narodzenia Najświętszej Maryi w Gliwicach-Bojkowie, gdzie przebywa grupa Serbołużyczan z Niemiec. Początkowo tłumacz przekładał słowa biskupa, jednak młodzież sama poprosiła, by nie tłumaczyć, gdyż są w stanie zrozumieć język polski. Biskup podziękował młodym za ich przybycie, odwagę i świadectwo. – Przybywacie z różnych części świata, ale to spotkanie i ta radość pokazuje, że jednak mamy wspólny cel, jako bracia w Chrystusie – powiedział. Na zakończenie spotkania bp Kopiec poprosił, aby młodzi zaśpiewali jakąś pieśń w swoim języku.

  Następnym przystankiem była parafia św. Michała Archanioła w Żernicy, która gości grupę z Niemiec. Biskup przyjechał w momencie, gdy kończyła się Msza św. Tuż przed błogosławieństwem wszedł do prezbiterium, co wywołało wielkie poruszenie wśród zgromadzonych. Biskup pozdrowił pielgrzymów w ich własnym języku i udzielił błogosławieństwa.

  Młodzież z Niemiec w kościele św. Michała Archanioła w Żernicy   Młodzież z Niemiec w kościele św. Michała Archanioła w Żernicy Ks. Sebastian Wiśniewski W parafii św. Jakuba w Sośnicowicach biskup gliwicki zastał młodzież w tamtejszym Domu Pomocy Społecznej OSTOJA, gdzie odbywały się zajęcia z osobami niepełnosprawnymi. W tej parafii gości grupa młodzieży z Włoch.

  Natomiast w parafii katedralnej biskup spotkał się z młodzieżą z Hondurasu. Młodzi, którym towarzyszy pięciu kapłanów, wyrazili swoją radość spontanicznym śpiewem. Każdy też chciał sobie zrobić z biskupem pamiątkowe zdjęcie.

  Na zakończenie bp Kopiec pojechał do głównego centrum Dni w Diecezji przy parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach. Tam spotkał się z osobami bezpośrednio odpowiedzialnymi za sprawy logistyczne i organizacyjne w diecezji. Dzielił się swoimi pierwszymi wrażeniami ze spotkania z młodzieżą w pierwszych dniach ich pobytu w diecezji.

  Dzień wcześniej bp Jan Kopiec sprawował Mszę św. dla Boliwijczyków, który przybyli do parafii św. Józefa w Krupskim Młynie. Uczestniczyli w niej także pielgrzymi z Niemiec i Czech.

  Spotkanie w centrum Dni w Diecezji przy parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach   Spotkanie w centrum Dni w Diecezji przy parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach Archiwum prywatne

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół