Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ludzie kochali tego księdza, bo on kochał ich

Jest nowa książka poświęcona ks. Damianowi Kominkowi.

Na 3. rocznicę jego tragicznej śmierci książkę przygotowało wydawnictwo legere.pl z Zabrza, skąd ks. Damian pochodzi. Są to wspomnienia osób, które go znały i wiele mu zawdzięczają. W ostatnich latach swojego kapłaństwa w niewielkich Rusinowicach pod Lublińcem po cichu pomagał ludziom z całej Polski. Był tam wikarym, a zarazem duszpasterzem w ośrodku rehabilitacyjnym dla dzieci i młodzieży, do którego przyjeżdżają pacjenci z różnych stron. Dlatego, gdy ks. Damian Kominek uległ tragicznemu wypadkowi, informacja ta lotem błyskawicy obiegła kraj. Ludzie płakali, a jego testament stał się lekturą duchową, czytaną wielokrotnie jeszcze długo po pogrzebie.

W 1. rocznicę śmierci wydawnictwo legere.pl przygotowało zbiór jego kazań. Rok później otrzymaliśmy tomik poetyckiej twórczości księdza, a teraz wspomnienia.

Najnowszą książkę otwierają teksty ks. Franciszka Baliona, proboszcza parafii w Rusinowicach, oraz starszego brata, Mirosława Kominka. Wśród wspomnień znalazło się też jedno napisane w gwarze góralskiej. Dodatkiem jest Droga Krzyżowa ks. Damiana. Znajdziemy tu również fragment kazania prymicyjnego i pożegnanie na pogrzebie, jedno i drugie wygłoszone przez ks. Edmunda Pośpiecha.

16 kwietnia o 8.00 w kościele parafialnym w Rusinowicach odbędzie się Msza św. za ks. Damiana, pochowanego na miejscowym cmentarzu. Po niej zaplanowano promocję nowej książki z udziałem jej redaktora, Ryszarda Palucha, właściciela legere.pl.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma