Nowy numer 48/2020 Archiwum

Piosenki powstają na drabinie

O sukcesie i satysfakcji pomimo braku wygranej oraz kolejnych, nie tylko muzycznych planach opowiadają Iwona i Marcin Ziemniewiczowie z zespołu Kadosz Uwielbienie. Ich krążek "Chwała Tobie Tato" zajął II miejsce w plebiscycie Chrześcijańskiego Grania na Płytę Roku 2015.

S.Z.: Te trzy utwory są wprowadzeniem do reszty nowej płyty i wyznaczają klimat, w jakim będzie utrzymana?

M.Z.: Materiał jest stworzony mniej więcej w połowie, ale nie mamy jeszcze spójnej koncepcji. Prawdopodobnie pod względem stylistycznym płyta będzie nieco inna niż poprzednia. Ostatnim razem postawiliśmy na indywidualną pracę muzyków, a teraz chcemy skupić się na pracy zespołowej. Ideałem byłoby nagrać utwory na tak zwaną „setkę”, czyli jednocześnie. Ze względów technicznych pewnie do końca się to nie uda, ale w tym kierunku chcemy dążyć, by końcowy produkt oddawał w miarę wiernie to, co jesteśmy w stanie zagrać na żywo.

S.Z.: Pojawiły się oprócz tego nowe pomysły nie tylko na propagowanie uwielbienia. Czego zatem można spodziewać się w najbliższym czasie?

M.Z.: Od niedawna rozpoczęliśmy współpracę z tarnogórską fundacją Abiel. To niesamowita rzecz, bo znamy się z tymi ludźmi już prawie 20 lat i zawsze się przyjaźniliśmy, natomiast w pewnym momencie okazało się, że mamy bardzo spójne wizje tego, co chcemy robić, czyli działać na rzecz młodzieży. Mamy w planach stworzenie dużego multimedialnego programu profilaktyczno-motywacyjnego z wykorzystaniem grającego na żywo bandu. Kanwą tego projektu będą prawdopodobnie historie czterech osób, o których zostanie nagrany maksymalnie profesjonalny film. Motywem przewodnim będą pasje i wiara w to, że można rozwijać to, co Bóg w nas złożył. To nasze zadanie, które jest wykonalne!

I.Z.: Na całość składają się małe cegiełki. Prowadzimy wieczory uwielbienia w tarnogórskim Konwikcie, ale raz na jakiś czas chcemy wyjść z nimi na zewnątrz i za każdym razem angażować w nie młodzież. Zaczniemy od świętowania Zmartwychwstania w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Wielkanocy, a kolejnym krokiem może być zagranie w Boże Ciało koncertu na rynku w Tarnowskich Górach. Takie koncerty odbywają się już w wielu miejscach w Polsce. Natomiast finałem projektu mają być Światowe Dni Młodzieży.

Do realizacji pierwszego etapu pozyskamy młodych ludzi, którzy są już w Kościele. Chodzi o to, żeby ich ugruntować, by byli mocnym fundamentem. Docelowo chcemy jednak sięgnąć do tej młodzieży, która jest poza Kościołem. Mamy nadzieję, że to, co będzie się działo wokół ŚDM, zachęci młode osoby do zaangażowania. Od września chcemy ruszyć z warsztatami, które będą pewnego rodzaju preewangelizacją.

Prosto mówiąc, zależy nam na tym, żeby wyciągnąć młodzież sprzed komputera, ale też uświadomić rodzicom, jak wielkim zagrożeniem jest to, ile godzin ich nastoletnie dzieci spędzają przed monitorami, ile pieniędzy wydają na gry. Warsztaty mają rozwijać bardzo wszechstronnie – taniec, fotografia, film… Nie chodzi o to, żeby każdy młody człowiek został od razu zawodowym tancerzem czy filmowcem, ale o rozwijanie pasji i talentów, które sprawia, że cali się rozwijamy. Zyskujemy odwagę, pewność siebie i całą masę innych zasobów, których nie mamy na co dzień, a na pewno ich nie zdobędziemy, siedząc przed komputerem.

Kadosz Uwielbienie Chwała Tobie Tato klip promocyjny
Kadosz Uwielbienie


Więcej o płycie "Chwała Tobie Tato" przeczytasz i zobaczysz TUTAJ.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama