Nowy numer 50/2019 Archiwum

Będzie Pasterka pod ziemią

W nowo poświęconej kaplicy św. Barbary w kopalni Guido w Zabrzu.

Mszy Świętej będzie przewodniczył kapelan kaplicy świętej Barbary, a zarazem kapelan śląsko-dąbrowskiej "Solidarności" ks. prałat Stanisław Puchała.

Kaplica z figurą św. Barbary na poziomie 170 metrów kopalni ustanowił biskup gliwicki Jan Kopiec, a poświęcił 10 grudnia abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Jest ona sercem poziomu świętej Barbary w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido”, który przedstawia historię patronki górników.

W kaplicy uwagę zwracają witraż i rzeźba św. Barbary, przygotowane przez wybitnych artystów plastyków specjalnie dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Pasterka w Kopalni Guido w Zabrzu (ul. 3 Maja 93) zostanie odprawiona w Wigilię o północy. Zjazdy pod ziemię rozpoczną się o 23.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wprowadzono rezerwację pod nr tel. 32 271 40 77. Zjazd na Pasterkę jest nieodpłatny.

Relacja z poświęcenia kaplicy i galeria zdjęć dostępna jest tutaj.

Będzie Pasterka pod ziemią   Kaplica św. Barbary w kopalni Guido w Zabrzu Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama