Nowy numer 2/2021 Archiwum

Koncert TGD i wiele innych propozycji

Chodzi o to, żeby to było coś więcej niż tylko wspomnienia. Chociaż te również będą, choćby za sprawą wystawy fotografii Antoniego Witwickiego z wizyty Jana Pawła II w Gliwicach.

Tegoroczny XV Dzień Papieski, który będziemy obchodzić 11 października, odbywa się pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

– To okazja do postawienia sobie pytań o naszą konsekwencję w przyjmowaniu przesłania, jakie nam pozostawił i wierności zasadom, jakie nam wpajał. Jeżeli spojrzymy na sprawę głębiej, możemy zadać sobie pytanie o kwestię znajomości papieskiego nauczania w Polsce. Chcemy, żeby ten dzień był zachętą do sięgnięcia po którąś z papieskich homilii, relację z pielgrzymki czy po fragment jednej z jego encyklik – zachęca ks. Artur Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii.

W programie przygotowanym na ten czas znalazły się warsztaty muzyczne, które 10 i 11 października poprowadzi zespół muzyki chrześcijańskiej Trzecia Godzina Dnia. 10 października o 18.30 TGD wystąpi w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a 11 października o 16.00  w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Gliwicach na Trynku, odbędzie się koncert na zakończenie warsztatów, uczestnicy zaśpiewają razem z TGD (wstęp wolny). Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotografii Antoniego Witwickiego „Jan Paweł II w Gliwicach 1999 r.”.

- Planowane w naszej diecezji wydarzenia związane z obchodami Dnia Papieskiego mają zwrócić uwagę na rozmaite aspekty i nawiązywać w różny sposób do myśli papieskiej. Będziemy w tym czasie świadkami wydarzeń muzycznych, teatralnych, jak i ściśle religijnych - mówi ks. Artur Sepioło.

Głównym punktem obchodów będzie Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jana Kopca w niedzielę 11 października o godz. 12.30 w gliwickiej katedrze.

Program obchodów Dnia Papieskiego rozłożony jest na dłuższy czas. Znalazły się w nim spektakle teatralne. Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji organizuje „Randkę małżeńską” (szczegóły tutaj), a 17 października o 14.00 w Centrum im. Jana Pawła II odbędzie się video-konferencja Marka Gungora „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Uczniowie gimnazjum im. św. Jana Pawła II z Wielowsi przygotowali program pt. „Ku czci naszego patrona”, z którym wystąpią w różnych miejscach diecezji.

Natomiast 16 października organizatorzy zapraszają VII Rajd Pieszy„Śląskie ślady obecności św. Jana Pawła II”, który rozpocznie się DPS Ostoja w Sośnicowicach i poprowadzi przez Stodoły koło Rybnika do parafii Wniebowzięcia NMP w Rudach, gdzie odbędzie się piknik.

Dzień Papieski w diecezji razem z gliwicką kurią przygotowują samorządy Miasta Gliwice i Powiatu Gliwickiego. Poniżej szczegółowy program.

Jak zwykle w Dniu Papieskim prowadzona będzie zbiórka na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zaproszenie TGD na Dzień Papieski Ziemi Gliwickiej.

TGD zaprasza na Dni Papieskie Ziemi Gliwickiej
Daniel Niewiński

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama