Nowy numer 25/2018 Archiwum

Śląsk jednym z najgorętszych miejsc w kraju

Od piątku temperatura na termometrach zbliża się nawet do 40 st. C.

Kurtyna wodna na pl. Wolności w Tarnowskich Górach...   Kurtyna wodna na pl. Wolności w Tarnowskich Górach... Szymon Zmarlicki /Foto Gość ...i na pl. Wolności w Zabrzu   ...i na pl. Wolności w Zabrzu Szymon Zmarlicki /Foto Gość Choć tego lata najprawdopodobniej nie zostanie oficjalnie pobity rekord ciepła odnotowany w 1921 r. w Prószkowie pod Opolem, gdzie temperatura w cieniu osiągnęła dokładnie 40 st. C, to jednak na wielu termometrach słupek rtęci wspiął się jeszcze wyżej.

W sobotę po południu najwyższą wartością na Śląsku, jaką podali meteorolodzy, było 37 stopni. Jednak w centrach miast odczuwalna temperatura potęgowana jest przez ciepło odbijające się od asfaltu i chodników.

W upalne dni wiele miast proponuje mieszkańcom ochłodę w orzeźwiającej mgiełce. Kurtyny wodne można spotkać m.in. w Bytomiu, Tarnowskich Górach. Decyzję o uruchomieniu urządzeń odpowiednie służby podejmują na podstawie bieżących warunków atmosferycznych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma