Nowy numer 37/2021 Archiwum

Do Kokotka i do... Chin

W trakcie długiego majowego weekendu młodzież ze wspólnoty prowadzonej przez oblatów spotyka się na ogólnopolskim XXII Zjeździe NINIWY. W piątek uczestników odwiedził bp Adam Wodarczyk.

Młodzież oblacka z różnych części Polski zjechała do Kokotka już w czwartek wieczorem. Po kolacji i przywitaniu był czas na wprowadzenie do tematu spotkania i zakwaterowanie. Ogólnopolski XXII Zjazd NINIWY odbywa się pod hasłem "Co w trawie piszczy?".

W piątek podczas konferencji "Czynić uczniów" dotychczasowy moderator generalny Ruchu Światło-Życie, bp A. Wodarczyk opowiadał o pierwszym przyjeździe młodzieży z Chin do oazowego centrum w Krościenku nad Dunajcem oraz o późniejszych podróżach ewangelizacyjnych do Państwa Środka. Jak twierdzi, mimo prześladowań rozwój chrześcijaństwa jest tam tak duży, że w przyszłości księża z Chin będą jeździli na misje do Europy.

W trakcie trwającego do niedzieli spotkania młodzi ludzie biorą udział w zabawach plenerowych, słuchają konferencji oraz codziennie uczestniczą w Eucharystii. W planie przewidziane są też adoracje, świadectwa i koncert uwielbienia.

Obowiązkowym punktem programu jest gra planszowa "Jonasz. Wstań i idź do Niniwy" wydana przez Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży. To propozycja łącząca rozrywkę i formację. Więcej o grze przeczytasz TUTAJ.

Do Kokotka i do... Chin   Plakat zapraszający na XXII Zjazd NINIWY Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama