• facebook
 • rss
 • Pielgrzymi są już w drodze

  Klaudia Cwołek Klaudia Cwołek

  dodane 17.08.2017 12:01

  - Dzięki wam nasza diecezja powinna chociażby w części doświadczyć duchowej odmiany - mówił dziś rano do pielgrzymów bp Jan Kopiec.

  Mszą św. pod przewodnictwem biskupa w gliwickiej katedrze rozpoczęła się oficjalnie ​25. Diecezjalna Piesza i 371. Gliwicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Do celu dojdzie w sobotę.

  W homilii bp Jan Kopiec wskazał na postać dzisiejszego patrona, św. Jacka, wywodzącego się z górnośląskiej ziemi, który żył w XIII wieku i był niezmordowanym głosicielem Bożego słowa. Przed pielgrzymami postawił zadanie, żeby wzięli sobie do serca, umysłu, a przed wszystkim do zmysłu wiary przekonanie, że dzięki nim nasza diecezja powinna chociażby w części doświadczyć duchowej odmiany. – Żeby patrząc na was, na wasz przykład, na waszą dojrzałą modlitwę, każdy z nas mógł się budować i powiedzieć: Warto ciągle powracać do pierwotnej gorliwości, pierwotnego zachwytu nad wielkim Bożymi sprawami – powiedział bp Kopiec.

  Pielgrzymom życzył, by wchodząc na Jasną Górę, mieli poczucie, że warto było ten trud podjąć. – Pamiętajcie o tym, że wszyscy na was spoglądamy, wszyscy oczekujemy, byście nam pomogli być ludźmi bardziej dojrzałymi – powiedział na zakończenie homilii.

  Szacuje się, że w pielgrzymce gliwickiej będzie uczestniczyć w sumie 1200-1500 osób. Z Gliwic wyszło dziś najwięcej grup, nocleg zaplanowany jest w Tworogu. Wczoraj pielgrzymowanie rozpoczęła grupa z Kuźni Raciborskiej, po drodze dołączą jeszcze kolejne.

  Czytaj także:

  Ekipa z kierownikiem trasy ks. Arturem Pytlem   Ekipa z kierownikiem trasy ks. Arturem Pytlem Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół