• facebook
 • rss
 • Idź z Jezusem całą noc

  Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

  dodane 27.03.2017 02:00

  Ekstremalna Droga Krzyżowa - w tym roku w aż czterech miastach diecezji gliwickiej!

  Choć ostatnia droga Jezusa Chrystusa niosącego krzyż na Golgotę miała kilkaset metrów, uczestnicy tej Drogi Krzyżowej mają do przejścia znacznie więcej. Dla porównania - mniej więcej tyle, ile w ciągu kilku godzin przebiega maratończyk.

  W ubiegłym roku wydarzenie przyciągnęło 25 tys. uczestników - nie tylko na kilkuset trasach w Polsce, ale i za granicą, m.in. w Oslo, Genewie, Glasgow, a nawet na Antarktyce. Najdłuższa z nich miała aż 100 kilometrów! Tym razem przygotowano 600 tras w 300 miastach na terenie 30 państw.

  W tym roku chętni do podjęcia takiego duchowego i fizycznego wyzwania po raz pierwszy mają okazję wyjść na Ekstremalną Drogę Krzyżową w aż czterech miejscach naszej diecezji. Do Gliwic, gdzie odbywała się już w poprzednich latach, dołączyły bowiem Bytom, Lubliniec i Zabrze. Wszystkie wyruszą w tym samym terminie, 7 kwietnia, w nocy z piątku na sobotę.

  Każdy pielgrzym otrzyma na drogę pakiet, w skład którego wejdą przede wszystkim rozważania do czytania i przeżywania przy każdej stacji Drogi Krzyżowej, wydrukowany dokładny opis trasy, a także odblask i opaska silikonowa na rękę. O całe pozostałe wyposażenie - odpowiednią odzież i obuwie, prowiant, oświetlenie czy sprawny telefon komórkowy - uczestnik musi zadbać sam, biorąc za siebie pełną odpowiedzialność podczas wędrówki.

  Poniżej podajemy szczegóły EDK w miastach naszej diecezji. Dokładne mapy i opisy tras, rozważania oraz zapisy uczestników dostępne są TUTAJ.


  Gliwice

  Trasa czerwona św. Jana Nepomucena (45 km) i trasa niebieska św. o. Pio (27 km). Rozpoczęcie Mszą św. o 20.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Daszyńskiego 2). Recepcja czynna przed kościołem od 19.15. Zakończenie przy pomniku na placu katedralnym.

  Bytom

  Trasa bł. Piotra Jerzego Frassatiego (40 km). Rozpoczęcie Mszą św. o 21.00 w kościele św. Stanisława (ul. Szymały 120). Trasa prowadzi m.in. przez Rojcę, rezerwat Segiet, Repty Śląskie, Miasteczko Śląskie i Radzionków. Zakończenie w miejscu startu.

  Lubliniec

  Trasa św. Edyty Stein (43 km). Rozpoczęcie Mszą św. o 21.00 w kościele św. Mikołaja (ul. św. Mikołaja 1). Trasa prowadzi m.in. przez Piłkę, Koszęcin i Kochanowice. Zakończenie w sanktuarium Matki Bożej w Lubecku.

  Zabrze

  Trasa czarna św. Kamila (42 km) i trasa srebrna św. Judy Tadeusza (31 km). Rozpoczęcie Mszą św. o 19.00 w kościele św. Kamila (ul. Pawła Dubiela 10). Pakiety będą wydawane po Mszy. Zakończenie w miejscu startu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół