• facebook
 • rss
 • Zwycięstwo pustego grobu

  dodane 04.04.2015 11:00

  Życzenia Biskupów Gliwickich z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  Anioł rzekł do niewiast: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał” (Łk 24,5b-6a)

  Te słowa anioła wypowiedziane do niewiast w wielkanocny poranek zdają się być pewnym wyrzutem wobec ich niewiary w zapowiedź zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jednak, w ustach zwiastuna Dobrej Nowiny, słowa te stają się potwierdzeniem całego zbawczego dzieła Boga, który nie chce, aby zginął choć jeden z tych najmniejszych, ale by wszyscy osiągnęli życie wieczne.

  Anioł, który oświadcza, że Jezus Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, przynosi nam radość tego wydarzenia, ale jednocześnie daje przykład, że i my, którzy w pustym grobie dostrzegamy zwycięstwo Zbawiciela nad grzechem i śmiercią, mamy iść przez nasze życie, niosąc ludziom tę radosną nowinę: „Chrystus dla naszego zbawienia wziął na siebie mękę, a przez zmartwychwstanie otwarł nam drogę do nieba”.

  Choć czasami nie jest łatwo tę nowinę głosić wśród ludzi, to jednak warto, za przykładem niewiast, które przyszły do grobu, z wiarą podjąć się tej misji.

  Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego napełnią Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, na nowo mocną wiarą w obecność Boga w Waszym życiu. Życzymy Wam, by święta, przeżyte w gronie najbliższych, były źródłem błogosławieństwa dla każdego z Was. Jednocześnie uczmy się ciągle być świadkami Chrystusa w świecie. Niech radość paschalna towarzyszy Wam każdego dnia.

  bp Jan Kopiec

  bp Jan Wieczorek

  bp Gerard Kusz

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół