• facebook
 • rss
 • Bytom zmartwychwstaje

  Klaudia Cwołek

  dodane 17.10.2012 23:04

  Na rozpoczęcie Roku Wiary mieszkańcy miasta spotkali się na rynku, by wspólnie się modlić.

  Wierni z duszpasterzami przyszli z różnych parafii, by 13 października w centrum Bytomia odmówić wyznanie wiary i modlić się na różańcu. Refleksje do tajemnicy Zmartwychwstania odczytała Joanna Kozaczkiewicz z charyzmatycznej wspólnoty „Źródło”, spotykającej się we franciszkańskiej parafii św. Wojciecha.

  Ze specjalnie przygotowanej sceny płynęły przejmujące słowa: „Wierzę, mój Panie, że Ty żyjesz! Żyjesz dziś, zmartwychwstajesz tutaj, to się dokonuje. A wraz z Tobą zmartwychwstaje to miasto, miasto umęczone, miasto wykorzystane, miasto ukochane... Wierzę, Jezu, że to się staje – Bytom dziś zmartwychwstaje. Zmartwychwstaje Śródmieście, Rozbark, Szombierki; zmartwychwstają Łagiewniki, Bobrek, Karb, Stroszek; zmartwychwstają  Miechowice, Stolarzowice, Sucha Góra i Górniki. Wierzę, mój Mistrzu, że tak, jak obiecałeś „w Domu Twego Ojca jest mieszkań wiele” i Ty dziś odnawiasz te wszystkie bytomskie miejsca i ich mieszkańców, by byli gotowi w swoim czasie na spotkanie w Domu Ojca”. 

  Intencję wieczoru przedstawił o. Rafał Kogut, proboszcz parafii św. Wojciecha, który był też inicjatorem ewangelizacji Bytomia, zorganizowanej w lipcu. Do wygłoszenia na rynku słowa Bożego w październikowy wieczór zaprosił ks. Eugeniusza Plocha z diecezji opolskiej.

  Modlitwa za Bytom trwa. W kościele św. Wojciecha raz w miesiącu odbywają się Msze i nabożeństwa za miasto. Najbliższe terminy to: 31 października, 28 listopada i 19 grudnia. Rozpoczęcie o 19.00.

   


   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół