Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w diecezji gliwickiej

Gliwicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Miejsca adoracji
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
      • Bielsko-Żywiecka
      • Elbląska
      • Gdańska
      • Gliwicka
      • Katowicka
      • Koszalińsko-Kołobrzeska
      • Krakowska
      • Legnicka
      • Lubelska
      • Łowicka
      • Opolska
      • Płocka
      • Radomska
      • Sandomierska
      • Świdnicka
      • Tarnowska
      • Warmińska
      • Warszawska
      • Wrocławska
      • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
gliwice.gosc.pl → Wiadomości z diecezji gliwickiej → Pomoc dla Aleppo - posiłek za 2 euro

Pomoc dla Aleppo - posiłek za 2 euro przejdź do galerii

W Bytomiu odbyło się spotkanie zorganizowane przez wspólnotę Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri".

 
Spotkanie odbyło się w parafii św. Jacka w Bytomiu. Mira Fiutak /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭
1m 46s

Członkowie "Maitri" chcieli przypomnieć o trudnej sytuacji mieszkańców Aleppo. A jednocześnie pokazać, jak w bardzo konkretny sposób możemy im dziś pomóc. Grupa z Bytomia regularnie kieruje swoje wsparcie poprzez tamtejszą parafię św. Franciszka z Asyżu.

Jej proboszcz o. Ibrahim Alsabagh OFM wielokrotnie apelował o to, żeby nie zapominać o Syryjczykach. Opisuje dramatyczną sytuację w mieście zrujnowanym wojną, a teraz dotkniętym jeszcze kryzysem ekonomicznym i skutkami pandemii.

Pomoc dla Aleppo - posiłek za 2 euro   Danuta Szczepańska pokazuje zdjęcia z Aleppo. Mira Fiutak /Foto Gość

Rozwiązaniem jest kuchnia zbiorowa, gdzie można przygotowywać gorące posiłki. Dzienny koszt na jedną osoby to 2 euro, czyli około 10 złotych. Funkcjonowanie kuchni w Sleymaniye-Ram, biednej dzielnicy miasta, zależy od regularnych wpłat pieniędzy.

Większość mieszkańców Aleppo cierpi dziś na niedożywienie i głód. Pandemia jeszcze pogorszyła i tak trudną sytuację. W mieście brakuje wszystkiego, ceny żywności drastycznie wzrosły, brakuje prądu i gazu, żeby przygotować posiłek.

"Obecnie sytuacja jest gorsza niż kiedykolwiek. (…) Ludzie ustawiają się w kolejce przed piekarniami, aby kupić ograniczone porcje chleba. Często jest to jedyna żywność, na jaką mogą sobie pozwolić.(...) Rodzice rezygnują z jedzenia, aby dać je swoim dzieciom" - pisał franciszkanin z swoim liście na Niedzielę Miłosierdzia. W najtrudniejszej sytuacji są osoby starsze, chore i niepełnosprawne, a także wdowy i sieroty.

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w utrzymanie kuchni dla ubogich w Aleppo, mogą to zrobić, wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia Adopcji Serca "Maitri", z tytułem wpłaty: "Posiłki dla Aleppo". Jego numer dostępny jest na stronie internetowej bytomskiego koła: www.bytom.maitri.pl (w zakładce: kontakt).

« ‹ 1 › »
Posiłek dla Aleppo

Foto Gość DODANE 24.06.2021 AKTUALIZACJA 25.06.2021

Posiłek dla Aleppo

​Bytom, 23.06.2021. Spotkanie poświęcone trudnej sytuacji mieszkańców Syrii i możliwości ich wsparcia zorganizowało bytomskie koło Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri".  
oceń ten artykuł
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Możliwość oceniania treści jest dostępna tylko dla subskrybentów. Masz subskrypcję? zaloguj się

Mira Fiutak

|

GOSC.PL 24.06.2021 13:06

publikacja 24.06.2021 13:06

0 FB tweetnij
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ALEPPO
  • POMOC DLA ALEPPO
  • RUCH MAITRI BYTOM
  • RUCH SOLIDARNOŚCI Z UBOGIMI TRZECIEGO ŚWIATA MAITRI
  • SYRIA

Polecane w subskrypcji

  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
  • Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
  • Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X