Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w diecezji gliwickiej

Gliwicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Miejsca adoracji
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
      • Bielsko-Żywiecka
      • Elbląska
      • Gdańska
      • Gliwicka
      • Katowicka
      • Koszalińsko-Kołobrzeska
      • Krakowska
      • Legnicka
      • Lubelska
      • Łowicka
      • Opolska
      • Płocka
      • Radomska
      • Sandomierska
      • Świdnicka
      • Tarnowska
      • Warmińska
      • Warszawska
      • Wrocławska
      • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
gliwice.gosc.pl → Wiadomości z diecezji gliwickiej → Pożegnanie o. Jana Jopa OMI

Pożegnanie o. Jana Jopa OMI przejdź do galerii

- Zapamiętamy go jako człowieka zaangażowanego w pracę duszpasterską. Był człowiekiem, który spalał się dla drugiego - mówił o. Jerzy Ditrich podczas Mszy pogrzebowej o. Jana Jopa OMI.

 
Na Mszę pogrzebową o. Jana Jopa przybyło wielu kapłanów i wiernych świeckich Jan Maniura /GN
2m 25s

O. Jana Jopa, proboszcza parafii oblackiej św. Stanisława Kostki w Lublińcu w latach 1984–1993 żegnało wielu współbraci, kapłanów, sióstr zakonnych oraz parafian z różnych miejsc, w których pracował.

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył bp Gerard Kusz, a homilię wygłosił o. Jerzy Ditrich OMI. – Doświadczenie śmierci bliskich nam osób przemawia dzisiaj do nas w tej trudnej lekcji i przypomina nam o naszej kruchości i przemijalności – mówił kaznodzieja. Nawiązał również do słów, jakie przeczytał w osobistych zapiskach o. Jana Jopa. – Znajdujemy w tych notatkach bardzo wiele słów o śmierci i przemijaniu. Oznacza to, że przygotowywał się do tego momentu. Pisał, że przychodzi moment, kiedy trzeba się rozstać ze swoim życiem i ważne, aby w tym momencie być ze swoim Bogiem, który jest miłością oraz Ojcem, który nas kocha. Ojciec Jan pisał również, że kiedy się kocha, to nic nie jest trudne, a jak chcesz żyć, to musisz kochać – opowiadał.

Pożegnanie o. Jana Jopa OMI   Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył bp Gerard Kusz Jan Maniura /GN Podczas kazania wspomniał również o swoich osobistych doświadczeniach, jakie pamięta ze współpracy z o. Janem Jopem jako swoim proboszczem. – Zapamiętamy go jako człowieka zaangażowanego w pracę duszpasterską. Był człowiekiem, który spalał się dla drugiego człowieka. Zawsze zależało mu, żeby w parafii były jakieś inicjatywy i akcje duszpasterskie. Był prawdziwym kapłanem dla ludzi. Zapamiętamy go jako bardzo dobrego współbrata, życzliwego, otwartego oraz jako dobrego zakonnika, zawsze uśmiechniętego – wspominał  o. Jerzy Ditrich.

– Ojcze Janie, żegnamy cię dzisiaj jako głosiciela prawdy i przewodnika na drogach życia tej parafii – mówił na zakończenie Mszy św. bp Gerard Kusz. – Z czasów, gdy pracowałeś w Kędzierzynie-Koźlu doskonale pamiętam twoją gorliwość duszpasterską. Dlatego, żegnając ciebie, jesteśmy spokojni, że Pan przyjmie cię do siebie jako wiernego sługę.

O. Jan Jop został pochowany na cmentarzu komunalnym w Lublińcu, obok innych spoczywających tam oblatów.

Ceremonię ostatniego pożegnania na cmentarzu prowadził o. Waldemar Janecki OMI, proboszcz parafii oblackiej.

Przeczytaj także:

  • Zmarł o. Jan Jop OMI

Pożegnanie o. Jana Jopa OMI   Trumna o. Jana Jopa OMI Jan Maniura /GN

« ‹ 1 › »
Pogrzeb o. Jana Jopa OMI

WIARA.PL DODANE 08.03.2014 AKTUALIZACJA 09.03.2014

Pogrzeb o. Jana Jopa OMI

8 marca, Lubliniec. Mszy pogrzebowej o. Jana Jopa OMI w oblackiej parafii św. Stanisława Kostki przewodniczył bp Gerard Kusz, a ceremoniom na cmentarzu komunalnym o. Waldemar Janecki OMI, proboszcz tej parafii. Zdjęcia: Jan Maniura /GN  
oceń ten artykuł
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Możliwość oceniania treści jest dostępna tylko dla subskrybentów. Masz subskrypcję? zaloguj się

Jan Maniura

|

GOSC.PL 08.03.2014 19:18

publikacja 08.03.2014 19:18

0 FB tweetnij
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • O. JAN JOP OMI
  • OBLACI
  • OBLACI LUBLINIEC
  • PARAFIA ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W LUBLIŃCU
  • POGRZEB

Polecane w subskrypcji

  • Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
    • Świat
    • Franciszek Kucharczak
    Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
  • Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
    • Sport
    • Piotr Sacha
    Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
  • Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
    • nauka
    • Karol Białkowski
    Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
  • Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
    • wywiad
    • Karol Białkowski
    Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X