Trzydniówka przed uroczystością NSPJ

kc /bytom.jezuici.pl

publikacja 07.06.2021 22:12

Jezuici z Bytomia zapraszają na „trzydniówkę” przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa i odpustem parafialnym.

Trzydniówka przed uroczystością NSPJ Figura Serca Pana Jezusa nad wejściem do kościoła jezuitów w Bytomiu. Klaudia Cwołek /Foto Gość

Od 8 do 10 czerwca podczas Mszy wieczornej o 18.00 w kościele przy ul. Pułaskiego odbywać się będą mini-rekolekcje, podczas których kazania będą głosić kolejni jezuici.

 - Robimy to swoimi siłami, żeby pewne tematy przypomnieć i pogłębić. Nauki transmitowane będą także na kanale parafialnym YouTube i przez jakiś czas będą do odtworzenia na naszej stronie - wyjaśnia o. Mirosław Bożek SJ, proboszcz parafii.

We wtorek 8 czerwca o. Wojciech Łokieć SJ przybliży związek Najświętszego Serca Pana Jezusa z Niepokalanym Sercem Maryi. W środę 9 czerwca o. Mirosław Bożek SJ będzie mówił o znaczeniu wezwań litanii do Najświętszego Serca.  W czwartek 10 czerwca o. Krzysztof Pietruszkiewicz SJ rzuci światło na obietnice dane czcicielom Bożego Serca poprzez św. Małgorzatę Marię Alacoque.

- W piątek natomiast zjednoczymy się z naszymi biskupami zgromadzonymi w Krakowie oraz ze wszystkimi parafiami w Polsce, odnawiając akt naszego poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas nabożeństwa przed Mszą wieczorną, które zacznie się o 17.15 - zapowiadają jezuici z Bytomia.

Centralnym punktem odpustu parafialnego będzie suma 13 czerwca o 12.30 z ponownym poświęceniem parafii NSPJ.

Trzydniówka przed uroczystością NSPJ   Wnętrze kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu przy ul. Pułaskiego. Klaudia Cwołek /Foto Gość