Zmarła doktor Elżbieta Sujak

Klaudia Cwołek

publikacja 16.01.2021 20:13

W wieku 95 lat odeszła do Pana śp. Elżbieta Sujak, doktor nauk medycznych, psychiatra i neurolog, wykładowca, formatorka i autorka cennych książek.

Zmarła doktor Elżbieta Sujak Elżbieta Sujak w październiku 2020 roku. Klaudia Cwołek /Foto Gość

Elżbieta Sujak była doktorem nauk medycznych, przez wiele lat była zaangażowana w Kościele w poradnictwie rodzinnym i pracy formacyjnej. Wykładała w KUL i pełniła posługę kierownika duchowego w jezuickim Centrum Duchowości w Częstochowie.

Autorka m.in. książek: „Rozważania o ludzkim rozwoju”, „Kontakt psychiczny w małżeństwie i rodzinie”, „ABC psychologii komunikacji”. Ostatnio Wydawnictwo Świętego Krzyża w Opolu wznowiło jej „Życie jako zadanie”. Tłumaczyła także książki zagranicznych autorów, m.in. „Lata, które nam pozostały. Myśli o starości” Sybil Gräfin Schönfeldt. Publikowała w „Więzi”, „W drodze”,„Znaku” i „Gościu Niedzielnym”. Była członkinią Instytutu Świeckiego Chrystusa Króla. Mieszkała w Lublińcu.

Zmarła 16 stycznia w późnych godzinach popołudniowych w domu, była zarażona koronawirusem.

Pogrzeb śp. Elżbiety Sujak odbędzie się w piątek 22 stycznia o 11.00 w kościele św. Mikołaja w Lublińcu. Przewidziana jest transmisja na kanale parafialnym youtube Fara Lubliniec (wg aktualnych możliwości technicznych). 

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.