Poświęcony sześć lat temu kościół na osiedlu Obrońców Pokoju w Gliwicach podczas tegorocznej Mszy odpustowej 27 kwietnia został ustanowiony diecezjalnym sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Od lat można modlić się tu przed umieszczonym w centralnym miejscu, nad tabernakulum, obrazem „Jezu, ufam Tobie”. Po lewej jego stronie widnieje cytat z „Dzienniczka” św. Faustyny: „O Jezu Miłosierdzia, ogarnij świat cały i przytul mnie do Serca Swego”, a po prawej wypisane są słowa św. Jana Pawła II: „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








