Wyjazdowe wakacje ministrantów

Diecezjalne duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na obóz rowerowy na Opolszczyźnie i pielgrzymkę do Rzymu na międzynarodowe spotkanie z Franciszkiem. Są jeszcze wolne miejsca!

Ministranci i potencjalni kandydaci do tej służby mogą zgłaszać się na wyjazdy, które organizuje ks. Adrian Kaszowski, diecezjalny duszpasterz LSO, ze współpracownikami.

- Najpierw planujemy tygodniową pielgrzymkę do Rzymu, gdzie chcemy wziąć udział w Międzynarodowym Spotkaniu Ministrantów z papieżem Franciszkiem, będziemy także zwiedzać najważniejsze zabytki miasta. Wyjeżdżamy 28 lipca, a po drodze zamierzamy zatrzymywać się w innych włoskich miastach, zwiedzać i odpoczywać nad morzem. Pielgrzymka ma charakter duchowy i integracyjny, z codzienną Mszą Świętą i wspólnym wypoczynkiem - mówi ks. A. Kaszowski.

Zaraz po powrocie tej grupy, 4 sierpnia rozpocznie się, również tygodniowy, obóz w Bąkowie koło Kluczborka.

- Jest to wyjazd formacyjno-rowerowy, to znaczy że w programie będzie dobra dawka treści religijno-duchowych i sportowych na dwóch poziomach kondycyjnych: dla miłośników wypraw rowerowych, a także dla tych, którzy chcą spędzić czas bardzo rekreacyjnie. Obóz poprowadzi ks. Krzysztof Czerner, wikariusz parafii św. Andrzeja w Zabrzu. Przygotowaliśmy dla uczestników kilka ciekawych tras rowerowych, spotkań formacyjnych, turniejów sportowych. Na co dzień będziemy korzystać ze strzeżonego basenu i boisk Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego „Camping 23” w Bąkowie i uroków zalewu Kluczbork z piaszczystą plażą.

Te wyjazdy to nie tylko zagospodarowanie wolnego czasu wakacyjnego, ale także kolejna możliwość integrowania się ministrantów z różnych parafii diecezji gliwickiej.

- Hasłem przewodnim ostatniej pielgrzymki ministrantów do Rud były słowa: „Nie jesteś sam. Jest nas wielu”. Każdy taki wyjazd czy wspólna wyprawa daje realne poczucie, że rzeczywiście ministranci są w każdej parafii, jest nas wszystkich bardzo dużo i razem możemy robić piękne i wartościowe rzeczy - nie tylko przy ołtarzu - podkreśla duszpasterz.

Szczegółowe informacje i zapisy: lsogliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..