Ostatnie wydarzenia kongresowe

Zaroszenie na uroczystość Bożego Ciała i wieczór uwielbienia. Gośćmi będą abp Giuseppe Mani, emerytowany arcybiskup Cagliari, i matka Adela Galindo z Miami.

Trwający od 24 marca w diecezji gliwickiej Kongres Eucharystyczny dobiega końca. Jego zakończenie będzie miało miejsce 30 maja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Tego dnia Mszy św. w gliwickiej katedrze o 8.30 będzie przewodniczył i wygłosi homilię abp Giuseppe Mani, emerytowany arcybiskup Cagliari i były rektor wyższego seminarium diecezji rzymskiej.

Podczas procesji we wszystkich parafiach w diecezji wierni wysłuchają medytacji przygotowanych przez kard. Angelo Comastriego, emerytowanego archiprezbitera bazyliki watykańskiej, byłego biskupa diecezji Massa Marittima-Piombino i arcybiskupa Loreto, który prowadził rekolekcje dla Kurii Rzymskiej i przygotował rozważania wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej w Koloseum.

„Niech Kongres Eucharystyczny pomoże nam odkryć na nowo ducha pierwszych chrześcijan, o których wszyscy mówili: »Patrzcie, jak oni się miłują«” - zachęca kard. Comastri. - „Pomyślcie, jak wspaniale byłoby, gdyby po każdej Mszy św. było widać, jak wzrasta miłość braterska wśród chrześcijan i można było wyczytać w ich oczach radość życia zgodnie z przykazaniem miłości pozostawionym nam przez Jezusa” - napisał w rozważaniach

Dzień wcześniej, 29 maja, w kościele św. Bartłomieja w Gliwicach (ul. Bernardyńska 19) odbędzie się Wieczór Uwielbienia „Pokolenie pokoleniu przekazuje wiarę”. Gościem tego spotkanie będzie matka Adela Galindo z Miami, założycielka Zgromadzenia Służebnic Przebitych Serc Jezusa i Maryi, z którego trzy siostry od kilku miesięcy posługują w Gliwicach.

#KE2024 zaproszenie na Wieczór Uwielbienia z konferencją matki Adeli SCTJM #shorts
Diecezja Gliwicka

 

Program spotkania: 18.00 - Eucharystia pod przewodnictwem bp. Sławomira Odera, homilię wygłosi bp Andrzej Iwanecki, 19.00 - konferencja matki A. Galindo, 20.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo, 20.40 - koncert Magdy Anioł połączony ze świadectwami.

Po oficjalnym zakończeniu kongresu, zaplanowano jeszcze kilka epilogów. Najbliższe to 8 czerwca pielgrzymka, festyn rodzinny i wprowadzenie relikwii bł. Carla Acutisa w sanktuarium w Rudach i 9 czerwca - odpust metropolitalny w Rudach. Gościem obu wydarzeń będzie biskup toruński Wiesław Śmigiel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..