Który mural ozdobi budynek przy ul. Witczaka?

Trwa głosowanie na jeden z trzech projektów nadesłanych na konkurs na mural z okazji 770-lecia Bytomia.

Ponad 40 propozycji artystów - amatorów i profesjonalistów - z całej Polski zostało zgłoszonych do konkursu, z czego wybrano trzy prace. Teraz to bytomianie zdecydują w internetowym głosowaniu, który w nich zostanie zrealizowany i ozdobi jedną ze ścian kamienicy przy ul. Witczaka 42.

W zaproponowanych projektach autorzy nawiązywali do przemysłowego dziedzictwa miasta, charakterystycznych zabytkowych budowli czy górnośląskiego folkloru.

Wybrane propozycje to „Rozbarczanka” Łukasza Chwałka czyli mural przedstawiający kobietę w tradycyjnym stroju rozbarskim, „Un pas de dance vers l’avenir/Tanecznym krokiem ku przyszłości” Grzegorza Lechwara, z elementami nawiązującymi do tańca i postindustrialnego krajobrazu miasta oraz „Wspólna historia” Kariny Kwaśniak, której praca, jak zaznacza autorka, ma inspirować do refleksji nad dziedzictwem kulturowym i potrzebą jego pielęgnowania.

Internetowe głosowanie potrwa do 22 maja, szczegółowe informacje jak to zrobić można znaleźć: TUTAJ.

Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł, a jego projekt zostanie zrealizowany na południowej ścianie bytomskiej kamienicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..