Utrudnienia w związku z pożarem autobusów w Bytomiu

Na stronie internetowej ZTM można znaleźć aktualizowane na bieżąco informacje o zmianach na niektórych liniach komunikacji miejskiej.

W związku z nocnym pożarem autobusów na placu postojowym w Bytomiu mogą występować utrudnienia na niektórych liniach komunikacji miejskiej - przekazał Zarząd Transportu Metropolitalnego. Pasażerowie muszą liczyć się z odwołanymi kursami linii 51, 86, 199, 230 i M21.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na placu postojowym przy ul. św. Elżbiety w Bytomiu doszło do pożaru nowych autobusów jednego z prywatnych przewoźników świadczących usługi na rzecz ZTM. Spłonęło 10 pojazdów. Strażakom udało się uratować kilkadziesiąt innych stojących w zajezdni.

Według informacji ZTM poza tymi, które spłonęły, dodatkowo osiem pojazdów zostało uszkodzonych. W związku z tym przewoźnik może mieć trudności w realizacji wszystkich zleconych mu połączeń.

„Jako organizator komunikacji miejskiej - we współpracy z przewoźnikami - podejmujemy działania na rzecz zabezpieczenia realizacji połączeń, m.in. wykorzystywane są pojazdy rezerwowe innych firm przewozowych. Możliwe jest także przekazanie części zadań przewozowych innym przewoźnikom” - zapowiedzieli przedstawiciele ZTM.

Na stronie internetowej ZTM będą aktualizowane informacje na temat możliwych utrudnień.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..