Profanacja w kościele w Szombierkach

W nocy z poniedziałku 29 na wtorek 30 kwietnia, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu-Szombierkach został sprofanowany Najświętszy Sakrament.

Złodzieje rozbili tabernakulum, ukradli trzy puszki z Najświętszym Sakramentem i relikwiarz św. Faustyny, który umieszczony był pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Porozrzucane hostie znaleziono na chórze i na zewnątrz przy krzyżu misyjnym. Odkręcono i ukradziono także ekran do wyświetlania pieśni. Sprawę bada policja.

– Trzeba się modlić o nawrócenie serc, bo jest to profanacja Najświętszego Sakramentu. Liczymy na znalezienie sprawców i sprawiedliwe ukaranie przez sąd – mówi ks. proboszcz Antoni Kopiec. W najbliższym czasie w kościele odprawione zostanie nabożeństwo ekspiacyjne z udziałem biskupa.

Profanacja jest bolesną raną zadaną Panu Jezusowi, Kościołowi i diecezji gliwickiej, w której trwa Kongres Eucharystyczny, którego celem jest pogłębienie czci i wiary w żywą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Nabożeństwo ekspiacyjne i Eucharystia pod przewodnictwem bp. Sławomira Odera w kościele NSPJ w Szombierkach odbędzie się w środę 8 maja o 18.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..