From The Sky - Rokitnica

"Czasem jest tak, że wchodzicie gdzieś i czujecie, że jesteście »w Domu«. Ja mam tak z tym miejscem" - napisała internautka w reakcji na film o kościele w Zabrzu-Rokitnicy.

Kilkuminutowy dokument przygotował Robert Neumann - From The Sky, przybliżając urok kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i sanktuarium Matki Jedności w Centrum Szensztackim.

Ujmujące spojrzenia „z nieba” połączone są z przybliżeniem detali, na które na co dzień nie zwracamy może uwagi, a zachwycają pieczołowitym wykonaniem. Autor umożliwił nam niecodzienne spojrzenia z góry nie tylko na architekturę, ale także na jej wyposażenie, np. konfesjonał czy organy.  Przy okazji z lotu ptaka możemy popatrzeć na okolicę. Na FB parafii można oglądać ponadto zdjęcia Roberta Neumanna, ukazujące nie tylko kościół i kaplicę, ale także klimat całej dzielnicy.   

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu Rokitnicy
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Film został przygotowany już po niedawnym demontażu krzyża na wieży kościoła, który ze względu na zauważone zniszczenia w trybie pilnym wykonano przed Świętami Wielkanocnymi. Przy okazji odkryta została przestrzelona w czasie działań wojennych kapsuła czasu z ciekawymi dokumentami, umieszczonymi w niej ponad wiek temu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..