Opowieść o powołaniu

Przedstawicielki Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej ze Zbrosławic gościły w parafii w Lisowicach koło Lublińca.

Zostały zaproszone przez proboszcza ks. Rafała Wyleżoła w związku ze zbliżającą się Niedzielą Dobrego Pasterza (21 kwietnia), która jest dniem szczególnej modlitwy o powołania. Z Lisowic wywodzi się sługa Boży kleryk Alfons Mańka, który jest patronem w rozeznawaniu drogi życiowej.

Siostry Dagmara, Rachela i Pia 17 kwietnia uczestniczyły w Mszy św. szkolnej, prezentując i ucząc nowych pieśni w związku z trwającym w diecezji Kongresem Eucharystycznym.

Wspólnota w Zbrosławicach liczy cztery osoby. Siostry pełnią posługę katechetki w szkole, organistki, zakrystianki i referentki powołaniowej dla całej Polski.

Siostra Pia opowiadała o swoim wyborze zgromadzenia zakonnego - jak prosiła Boga o znaki, czy to jest jej miejsce. Na co dzień towarzyszy w rozeznawaniu powołania młodzieży. Siostry Opatrzności Bożej prowadzą domy dziecka i domy pomocy społecznej, ośrodek socjoterapii dla dziewcząt, przedszkola, pracują przy parafiach, a także włączają się w dzieło ratowania ofiar handlu ludźmi i prostytucji. W Polsce mają kilka placówek, a za granicą - w Kamerunie, Japonii, Szwajcarii i Ukrainie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..