Relikwie bł. Karoliny i spotkania młodych

Przez trzy dni będą trwały wydarzenia związane z wprowadzeniem relikwii błogosławionej w parafii św. Franciszka w Zabrzu.

Trwa nowenna przed wprowadzeniem relikwii bł. Karoliny, które w sanktuarium w Zabawie odebrali ks. Tomasz Rak, proboszcz parafii św. Franciszka, ks. Tomasz Brol i Karina Brylok, diecezjalny moderator świecki Dzieci Maryi i prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji gliwickiej.

W programie wydarzenia zaplanowano katechezy w szkole o bł. Karolinie. Jutro, w piątek, o 18.30 - spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania, a o 20.00 Msza św. z ustanowieniem liderów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i spotkanie z młodzieżą (w sąsiedniej parafii św. Jadwigi).

W sobotę od 12.00 do 17.00 zakończenie szkolenia animatorskiego Dzieci Maryi z konferencją i grą terenową „Śladami bł. Karoliny”, a 18.00 - Msza św. Natomiast w niedzielę, 21 kwietnia, zostaną wprowadzone relikwie bł. Karoliny podczas Mszy św. o 11.00, której przewodniczył będzie ks. Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Nastąpi zawierzenie Dzieci Maryi Diecezji Gliwickiej bł. Karolinie. Tego dnia kustosz będzie głosił kazania na wszystkich Mszach w parafii.

Relikwie bł. Karoliny i spotkania młodych    W sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Archiwum parafii
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..