Wybory Pięknej z Rept

Warsztaty artystyczne, występy muzyczne, konkurs kulinarny dla tarnogórskich restauratorów oraz loteria, w której do wygrania będą sadzonki tarnogórskiej jabłoni.

Wydarzenie pn. „Wybory Pięknej z Rept 2024” odbędzie się 28 kwietnia w Tarnowskich Górach na rynku. To już o trzecia edycja imprezy nawiązującej do historii miasta, a jej bohaterką jest jabłoń.

Odmiana Pięknej z Rept została zasadzona pod koniec XIX wieku w ogrodzie przy pałacu rodziny Henckel von Donnersmarck przez Roberta Volknera, ówczesnego ogrodnika pałacowego. Zachwyciła go pięknym wyglądem jabłek, czemu zawdzięcza swą nazwę.

Impreza na tarnogórskim rynku rozpocznie się w południe. W programie znalazły się m.in. warsztaty artystyczne, w czasie których dorośli i dzieci będą mogli wykonać różne przedmioty z motywem jabłka.

Muzeum w Tarnowskich górach zaprasza na wykład dr Doroty Kruczyńskiej pt. „Szczepienie drzew owocowych dawniej i dziś - z uwzględnieniem »Pięknej z Rept«”. A następnie „szukanie jabłek”, czyli zabawę polegającą na dokładnym oglądaniu muzealnych wystaw i odszukiwaniu ukrytych tam owoców.

Na tarnogórskim rynku odbędzie się losowanie sadzonek tarnogórskiej jabłoni, ogłoszenie wyników konkursów kulinarnego i literackiego oraz występy zespołów Mały Śląsk, zespołu akordeonowego Symetrio i zespołu„Echo Rodu. Szczegółowy program imprezy na tarnowskiegory.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..