Można zwiedzić szkoły i zdecydować

W piątek 19 kwietnia Studium Muzyki Kościelnej oraz Diecezjalna Szkoła Muzyczna II stopnia w Gliwicach zapraszają na dzień otwarty.

To wyjątkowa okazja, by zwiedzić szkołę, poznać jej ofertę, spotkać się z dyrektorem, nauczycielami i uczniami, którzy przygotowują na tę okoliczność prezentacje instrumentów i swoich umiejętności.

Dzień otwarty (od 16.30 do 19.00) organizowany jest, by zachęcić do kształcenia i pełnienia w przyszłości funkcji organisty oraz kantora.

Naukę można podjąć w ramach publicznej (bezpłatnej) szkoły muzycznej II stopnia w specjalnościach: organy (z przygotowaniem do pełnienia funkcji organisty kościelnego) i wokalistyka (z przygotowaniem do pełnienia funkcji kantora) albo w Studium Muzyki Kościelnej w specjalności organista kościelny.

Ośrodek proponuje ponadto kurs podyplomowy w specjalnościach (do wyboru): organy, improwizacja organowa, organowy akompaniament liturgiczny, śpiew solowy; ognisko muzyczne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w zakresie gry na fortepianie i kurs przygotowawczy do podjęcia nauki w studium w specjalności organista kościelny.

Podania przyjmowane są do 4 czerwca. Egzamin wstępny odbędzie się 7 czerwca dla specjalności wokalistyka i 8 czerwca dla specjalności instrumentalistyka (organy). Więcej informacji na www.dsm.kuria.gliwice.pl.

Można zwiedzić szkoły i zdecydować   Można zwiedzić szkoły i zdecydować  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..