Wyniki wyborów samorządowych

W niektórym miejscach sytuacja jest już jasna, w innych odbędzie się druga tura.

W wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego największe poparcie otrzymała Koalicja Obywatelska, uzyskując 32,41 proc. głosów, drugie w kolejności było Prawo i Sprawiedliwość, otrzymując 31,09 proc. głosów, Trzecia Droga - 10,62  proc., Lewica - 8,22 proc., a Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - 6,86 proc.

Jeśli chodzi o stanowiska włodarzy miast, to w pierwszej turze rozstrzygnięcie nastąpiło w Bytomiu, gdzie Mariusz Wołosz (KO) uzyskał 62,10 proc. głosów i pozostaje prezydentem na kolejną kadencję. Nie będzie zmian również w Lublińcu - Edward Maniura (własny komitet) otrzymał 59,94 proc. głosów. W Pyskowicach zwyciężył obecny burmistrz Adam Wójcik (własny komitet „Skutecznie dla Pyskowic) - z wysokim poparciem 81,83 proc., a w Toszku pozostaje dotychczasowy burmistrz Grzegorz Kupczyk (KW Wyborców Ziemia Toszecka), który zdobył 52,82 proc. poparcia.

W pozostałych dużych miastach odbędzie się druga tura wyborów.  W Gliwicach zmierzą się Katarzyna Kuczyńska-Budka (KO), która zdobyła 38,62 proc. głosów i Mariusz Śpiewok (Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza) - 27,82 proc. W Zabrzu Agnieszka Rupniewska (KO), która otrzymała 27,44 proc. i obecna prezydent Małgorzata Mańka-Szulik (własny komitet) z poparciem 21,73 proc. głosów. Natomiast w Tarnowskich Górach najwięcej głosów uzyskali dotychczasowy burmistrz Arkadiusz Czech (KW Inicjatywa Obywatelska) - 34,66 proc. i Zofia Lesiewicz (KO) - 31,60 proc.

W wyborach samorządowych, które odbyły się wczoraj, frekwencja w województwie śląskim wyniosła około 36 proc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..