Nowy numer 09/2024 Archiwum

Ruszyły zapisy na Festiwal Życia 2024

Największy w Polsce festiwal chrześcijański dla młodzieży odbędzie się od 8 do 14 lipca 2024 r. w Kokotku. Właśnie wystartowała rejestracja.

Na początku wakacji do Kokotka znów zjadą tłumy młodych ludzi z całej Polski i nie tylko. Na stronie www.bilety.festiwalzycia.pl dostępne są już karnety tygodniowe dla uczestników indywidualnych, rejestracja dla grup ruszy na początku stycznia. Na razie nie zostało ogłoszone hasło najbliższej edycji ani zespoły, jakie pojawią się na scenie, ale nie oznacza to, że za festiwalowymi kulisami nic się nie dzieje.

– Przygotowania do kolejnego festiwalu ruszyły praktycznie od razu po zakończeniu tegorocznej edycji. Najpierw zbieraliśmy wnioski i pomysły na kolejny rok, a od września regularnie spotykamy się w gronie współorganizatorów z kilku diecezji i zakonów. Mamy już koncepcję tematyki i postaci przewodniej, planujemy też niewielkie, choć istotne zmiany w programie, tak aby festiwal w przyszłym roku był jeszcze lepszy – zapowiada o. Tomasz Maniura, misjonarz oblat, duszpasterz młodzieży i główny organizator Festiwalu Życia.

Te informacje, a także line-up koncertów i nazwiska prelegentów organizatorzy odsłonią na początku przyszłego roku, dlatego wczesna rejestracja to propozycja dla największych fanów Festiwalu Życia oraz wszystkich tych, którzy niezależnie od szczegółów wiedzą już, że początek wakacji chcą spędzić w Kokotku.

Wszystkie szczegóły są dostępne na stronie Festiwalu Życia – www.festiwalzycia.pl. Więcej materiałów i aktualności pojawia się w mediach społecznościowych festiwalu: na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTubie.

Festiwal Życia – najlepszy tydzień w życiu?

Festiwal Życia od 2018 roku organizowany jest w Kokotku, dzielnicy Lublińca, w klimatycznym otoczeniu lasu i stawu. Postacią przewodnią każdej edycji wydarzenia jest wybrana postać biblijna. W programie są m.in. koncerty największych gwiazd polskiej muzyki, konferencje znanych prelegentów, kilkadziesiąt różnorodnych warsztatów, a także ekstremalny bieg przez wodę, błoto i piasek. A oprócz tego – codzienne Msze Święte, rozmowy w grupach dzielenia i całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

Impreza porównywana do największych festiwali muzycznych – tyle że w katolickim wydaniu – co roku na początku lipca przyciąga tysiące młodych ludzi z Polski i zagranicy. Ostatnie edycje zebrały mnóstwo pozytywnych opinii i odbiły się szerokim echem w ogólnopolskich, nie tylko religijnych mediach, wzbudzając masę pozytywnych reakcji.

Dla wielu uczestników festiwal to najlepszy tydzień, na który czekają cały rok, co otwarcie deklarują. Wraz z rozwojem wydarzenia rośnie nie tylko ogólna frekwencja, ale także liczba zagranicznych uczestników festiwalu. Do Kokotka ściąga Polonia z całego świata – od Kanady, poprzez różne kraje europejskie, aż po Australię.

– Młodzi przyjeżdżają, żeby poczuć tę ogromną wspólnotę ze swoimi rówieśnikami, którzy wierzą tak samo jak oni i przed którymi nie muszą niczego udawać. Przyjeżdżają też rodzice z dziećmi, którzy przemierzają nieraz pół świata, żeby pokazać im żywy, młody Kościół. W rozmowach wielokrotnie powtarzają, że w swoim miejscu zamieszkania nie mają sposobności, by tego doświadczyć – podkreśla Szymon Zmarlicki, rzecznik medialny Festiwalu Życia.

Wcześniej rekolekcje i Sylwester w klimacie Festiwalu Życia

Zanim w wakacyjnym Kokotku znów wyrośnie potężna scena i ogromne pole z setkami namiotów, organizatorzy zapraszają na mocne podsumowanie minionych 12 miesięcy i taneczne wejście w rok 2024!

Od 28 do 31 grudnia w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA (Lubliniec, ul. Posmyk 5) odbędą się rekolekcje Alfa i Omega z pogłębionymi rozważaniami tematyki ostatniej edycji Festiwalu Życia. A w sylwestrową noc – szalona zabawa, którą poprowadzi DJ Tomek Cichy znany z rozkręcania festiwalowych imprez integracyjnych. W programie przewidziana noworoczna Msza św. po północy, dużo dobrej muzyki i dobrego jedzenia oraz tańce do rana.

Szczegóły i zapisy na stronie www.niniwa.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy