Nowy numer 38/2023 Archiwum

100 stron na stulecie "Gościa Niedzielnego"

Zapraszamy do lektury jubileuszowego GN na 10 września z dodatkiem diecezjalnym gliwickim.

Numer 36. "Gościa Niedzielnego" to wydanie jubileuszowe - świętujemy stulecie naszego tygodnika! Z tej okazji mamy dla Was cały blok tekstów. W numerze czeka na Was także dodatek o beatyfikacji rodziny Ulmów.

💯 "Pismo z innej półki" - Piotr LEGUTKO wyjaśnia, jak to się stało, że stulatek jest w XXI wieku jednym z najchętniej czytanych tygodników w Polsce.
💯 "Młodość stulatka" - ks. Adam PAWLASZCZYK, redaktor naczelny "Gościa", dzieli się kilkoma migawkami z tygodnikiem w tle.
💯 "Ci goście z »Gościa«" - nasi dziennikarze z lekkim dystansem przedstawiają załogę ogólnopolskiego wydania naszego tygodnika.
💯 "Dobrze mówią o »Gościu«" - swoimi obserwacjami o naszym tygodniku i życzeniami dla jubilata dzielą się znani ludzie Kościoła, kultury i nauki, m.in. abp Wojciech Polak, Antoni Piechniczek, Bogdan Rymanowski czy prof. Edward Wylęgała.
💯 "Reportaże z dreszczykiem" - Jacek DZIEDZINA opowiada o kulisach reporterskich wypraw dziennikarzy "Gościa" w różne zakątki świata - czasem zabawnych, czasem groźnych.
💯 "Gościowe legendy" - Barbara GRUSZKA-ZYCH wspomina pracowników redakcji, którzy już za życia stali się legendami.
💯 "Tyle dobrych wspomnień" - Marcin JAKIMOWICZ i Szymon BABUCHOWSKI przypominają największe wzruszenia, najpiękniejsze krajobrazy i najśmieszniejsze wpadki z ostatnich lat.
Ponadto w tym numerze (który ma aż 100 stron!) znajdziecie:
📌 "Ulmowie wołają o człowieczeństwo" - Bogumił ŁOZIŃSKI rozmawia z metropolitą przemyskim abp. Adamem Szalem o znaczeniu wyniesienia na ołtarze rodziny Ulmów.
📌 "Małżeństwa w Kościele, Kościół w domu" - Franciszek KUCHARCZAK opowiada o innym jubilacie - 50 lat świętuje Domowy Kościół, rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie.
📌 "Szukając Boga" - Edward KABIESZ opowiada o śladach Boga w twórczości Ingmara Bergmana.
📌 "Miasto utkane z tęsknoty" - Agnieszka HUF i Roman KOSZOWSKI zapraszają na spacer stromymi uliczkami Lizbony.

A w "Gościu Gliwickim" - tylko w parafiach i w e-wydaniu (trzeba wybrać w lewym górnym rogu):

  • 📌"Przeżyć radość wspólnoty" - o założeniach zainicjowanego przez bp. Sławomira Odera Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się w przyszłym roku w diecezji gliwickiej.
  • 📌"Krajobraz po burzy" - skutki nawałnicy, która przeszła przez Pławniowice i zniszczyła m.in. przypałacowy park, założony w 1885 r. przez hrabiego Franciszka II von Ballestrema.
  • 📌"Pod opieką kapucynów" - w cyklu o architekturze i sztuce sakralnej odwiedzamy bytomski kościół Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • 📌"Cichy przyjaciel rudzkiego opactwa" - o związkach Adalberta Kurzei, opata benedyktynów z Maria Laach, z Pocysterskim Zespołem Klasztorno-Pałacowym w Rudach.
  • 📌Alert przy grobach westerplatczyków w Gliwicach-Bojkowie.
  • 📌I Festiwal "Okno na świat" w Nakle Śląskim, poświęcony Ukrainie.
  • 📌Zapowiedzi wydarzeń.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast