Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Na trasę pierwsza wychodzi grupa z Kuźni Raciborskiej. Oficjalne rozpoczęcie odbędzie się 17 sierpnia w katedrze gliwickiej. 15 sierpnia mija termin zapisów online.

Od 16 do 19 sierpnia odbędzie się XXXI Diecezjalna i 377. Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jak zwykle pierwsza wyjdzie pomarańczowa grupa z Kuźni Raciborskiej.

Oficjalne rozpoczęcie pielgrzymki odbędzie się w katedrze gliwickiej 17 sierpnia o 8.00 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa. Po drodze dołączać będą kolejne nurty. Wszystkie grupy pielgrzymkowe spotkają się 19 sierpnia w Boronowie, a stamtąd razem wyruszą na Jasną Górę. To będzie wyjątkowy moment jednoczenia się wszystkich pielgrzymów na ostatnim odcinku trasy. Pielgrzymkę zwieńczy Msza św. 19 sierpnia o 15.00 na Wałach Jasnogórskich pod przewodnictwem biskupa. 

Organizatorzy zachęcają także do duchowego pielgrzymowania, czyli łączności modlitewnej z tymi, co są na trasie poprzez ofiarowanie swoich codziennych trudów w ich intencji. Można też wysłać swoją intencję pielgrzymom. Rejestracja Duchowych Pielgrzymów możliwa jest TUTAJ. Pielgrzymkę można też wesprzeć organizacyjnie i finansowo.

Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę   Znaczek pielgrzymkowy. Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..