Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pyskowice. Ginekologia nie zostanie zawieszona

Wbrew zapowiedziom, oddział ginekologiczny szpitala w Pyskowicach nie będzie zawieszony od połowy sierpnia. Władzom placówki udało się zgromadzić wystarczającą kadrę, by oddział mógł normalnie funkcjonować.

Oddział ginekologiczny szpitala w Pyskowicach będzie działał normalnie, choć widmo jego zawieszenia od połowy sierpnia było realne. - Czym spowodowana była pierwotna decyzja - mówił na antenie radia eM Adam Wojtowicz, wicestarosta gliwicki:

Jak dodaje wicestarosta - tyko dzięki lekarzom i personelowi udało się w ciągu kilku dni zebrać kadrę i obsadzić dyżury, co oznacza, że oddział będzie normalnie funkcjonował.

Adam Wojtowicz, wicestarosta gliwicki, zaznaczył też, że wprowadzenie planu naprawczego dla szpitali w Pyskowicach i Knurowie jest niezbędne. Przypomnijmy - w zestawieniu maja 2023 i maja 2022 okazuje się, że szpital w Knurowie zwiększył straty finansowe o prawie 5 tys. procent. Z czego to wynika?

Wicestarosta Adam Wojtowicz zapewnił, że "na dzisiaj żaden oddział nie będzie likwidowany". Jednocześnie podkreślił, że zgodnie z planem do końca roku w szpitalach zostaną przeprowadzone audyty, później odbędą się spotkania z załogą, które wyjaśnią sytuację i propozycje środków zaradczych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast