Nowy numer 38/2023 Archiwum

Jezus dał o nim świadectwo

Czwartego dnia Festiwalu Życia Mszy św. w Kokotku przewodniczył biskup gliwicki Sławomir Oder.

W trwającym od poniedziałku wydarzeniu w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA uczestniczy ponad 1000 młodych ludzi z różnych stron Polski, a także zza granicy. W czwartek wieczornej festiwalowej Mszy św. przewodniczył bp Sławomir Oder. Wśród koncelebrujących obecny był też bp Andrzej Iwanecki.

Przez te wszystkie dni przewodnikiem dla uczestników jest postać św. Jana Chrzciciela. - Po ludzku nie odniósł sukcesu, a jednak Jezus dał o nim świadectwo, że wśród zrodzonych z niewiast nie ma większego od Jana - powiedział w kazaniu bp Oder.

Jezus dał o nim świadectwo   Procesja na rozpoczęcie Mszy św. Grzegorz Szpak

Młodym na festiwalu towarzyszą nie tylko księża i osoby konsekrowane. Każdego dnia Eucharystii przewodniczył biskup innej diecezji. - To ogromne bogactwo dla nas, że mogliśmy doświadczyć pełni Kościoła, który jest bliski, na wyciągnięcie ręki - mówi Wiktoria, uczestniczka festiwalu. - To jest często przyczyna, dla której młodzi ludzie odchodzą z Kościoła; wydaje im się odległy i podzielony. Tu doświadczamy jedności i tego, że księżom czy biskupom naprawdę na nas zależy - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast