Zapraszamy do lektury GN nr 26 na 2 lipca z dodatkiem diecezjalnym gliwickim.
W pierwszym lipcowym wydaniu „Gościa Niedzielnego” znajdziecie m.in.:
🔹W czasie wakacyjnych podróży za granicę spotykamy się z innymi niż w Polsce przepisami na temat piątkowej wstrzemięźliwości. Skąd te różnice? I co z tego wynika dla nas? – na te pytania odpowiada Franciszek Kucharczak w tekście „W piątek nie chodzi o mięso”.
🔹O tym, że działalność pro-life to nie tylko walka o zakaz aborcji, ale i niezliczone inicjatywy pomocy kobietom, pisze Jakub Jałowiczor w artykule „Wesprzeć i przytulić”.
🔹Owoce dyskusji, jakie w ramach Synodu nt. synodalności przetoczyły się przez parafie, diecezje, poszczególne kraje aż po debaty kontynentalne zbiera opublikowane właśnie Instrumentum laboris. Lepiej zrozumieć znaczenie tego dokumentu pomaga tekst Beaty Zajączkowskiej: „Synodalny kompas”.
🔹Bp Jan Liesen miał być „ostatnim biskupem” niemal wymarłej holenderskiej diecezji. Przestawienie parafii na „tryb misyjny” zmieniło perspektywę. Historię przemiany ludzi i dynamicznej odnowy miejsca przybliża Jacek Dziedzina w tekście „Nowe życie Holandii”.
🔹Marzenia proboszczów na temat swojej parafii przybliża Marcin Jakimowicz artykułem „Parafia jak marzenie”.
🔹W drugim odcinku wakacyjnego cyklu „Gościa” ruszamy na Żelazny Szlak Rowerowy. O najbardziej pomysłowej trasie rowerowej, z której w ciągu 5 lat skorzystało już ponad 300 tys. rowerzystów, opowiada reportaż „Kolej rzeczy”.
🔹Czy zapowiadane przez rząd referendum migracyjne powinno się odbyć? Odpowiedzi szuka Bogumił Łoziński w tekście „Kraj otwarty dla imigrantów”.
🔹Większość dzieci w Polsce przyjmuje różnego rodzaju suplementy. Czy to zdrowe? Odpowiedzi warto szukać w artykule Wojciecha Teistera „Czy dzieci potrzebują suplementów?”.
A w "Gościu Gliwickim" - tylko w parafiach i w e-wydaniu (trzeba wybrać w lewym górnym rogu):