Nowy numer 39/2023 Archiwum

Restauracja Cysterska zwycięzcą na Festiwalu "Śląskie Smaki”

Potrawy zaproponowane przez restaurację z Rud zostały najwyżej ocenione w kategorii profesjonalistów.

Festiwal "Śląskie Smaki" to konkurs kulinarny, którego 17. edycja odbyła się wczoraj w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju, wzięło udział piętnaście drużyn. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: amatorzy, szkoły gastronomiczne i profesjonaliści. Restaurację Cysterską reprezentowali dwaj kucharze - Kacper Luleczko i Damian Firut.

Można na nim spróbować najlepszych regionalnych potraw w ich lokalnych odmianach. Uczestnicy konkursu walczą o Złoty, Srebrny i Brązowy Fartuch. Każdy musi przygotować przystawkę lub deser, zupę i danie główne - w kategoriach: potrawa regionalna lub potrawa inspirowana tradycją.

Restauracja Cysterska zwycięzcą na Festiwalu "Śląskie Smaki”   Wejście do Restauracji Cysterskiej w Rudach. Mira Fiutak /Foto Gość

Ekipa konkursowa z Restauracji Cysterskiej, mieszczącej się w murach Starego Opactwa w Rudach, zaproponowała następujące danie: sernik/ szpajza cytrynowa/ rabarbar/ kruszonka; żur/ krupniok w panko/ sztamfkartofle/ szara reneta/ wędzona śmietana; schab po sztygarsku/ kiełbasa z dziczyzny /babka ziemniaczana. Jury oceniło je najwyżej, dzięki czemu rudzka restauracja zdobyła Złoty Fartuch w kategorii profesjonalistów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast