Śląskie. Powstanie ponad 30 nowych obiektów sportowych przy szkołach

W naszym województwie powstaną 32 nowe obiekty sportowe. Ogłoszona została lista beneficjentów rządowego programu „Olimpia", z którego dofinansowane zostaną hale i zadaszone boiska znajdujące się przede wszystkim przy szkołach.

Ruszyła realizacja rządowego programu „Olimpia" w naszym regionie. Dofinansowanie na budowę przyszkolnych hal sportowych dostały łącznie 32 projekty. Chodzi w większości o zadaszone lub zabudowane w całości boiska wielofunkcyjne, których wartość nie przekracza 3 milionów złotych.

Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek zaznacza, że w programie najważniejsza jest funkcjonalność obiektów, a niekoniecznie ich wielkość:

Dwie takie hale powstaną w Pyskowicach, z czego cieszy się burmistrz miasta, Adam Wójcik:

Projekty przy Szkole Podstawowej numer 4 oraz przy Zespole Szkół imienia Marii Konopnickiej otrzymały dofinansowanie z rządowego programu „Olimpia". Dzięki temu przy placówkach powstaną boiska z zadaszeniem, co znacznie odciąży istniejące już małe sale gimnastyczne.

Mówi dyrektor Szkoły Podstawowej numer 4 w Pyskowicach, Anna Kupka:

W województwie śląskim środki z programu Olimpia przydzielono jeszcze 30 innym projektom. Łącznie w całej Polsce Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało wsparcie dla 360 projektów.

« 1 »