W wigilię Niedzieli Palmowej, rozpoczynającą obchód Wielkiego Tygodnia, bp Sławomir Oder wybudził i pobłogosławił odrestaurowane i rozbudowane organy piszczałkowe.
Koncert, który prowadził ks. Adam Kozak, moderator sekcji muzyki kościelnej Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, ukazał możliwości brzmieniowe nowego instrumentu, który docelowo będzie liczył 27 głosów (na chwilę obecną jeszcze nie wszystkie głosy zostały pozyskane dla tego instrumentu).
W czasie uroczystości wybrzmiały podziękowania dla wspólnoty parafialnej za sfinansowanie remontu organów, dla ks. proboszcza Norberta Thiela za podjęcie się dzieła remontu, dla organmistrza Łukasza Kurpasa za przeprowadzone prace oraz dla Janusza Bojdoła z Łazisk Górnych za odnowienie i stylową rozbudowę szafy organowej.
Organy w Stanicy zostały wybudowane w II połowie XIX wieku prawdopodobnie przez Johanna Haasa z Głubczyc. Z biegiem czasu były poddane licznym przeróbkom, w tym jednej, połączonej z przesunięciem całego instrumentu w głąb chóru, z częściową zmianą zespołu brzmieniowego. W ostatnich latach, na skutek postępującej degradacji instrumentu, postanowiono podjąć kompleksową konserwację organów, likwidując przeróbki i nie oryginalne naleciałości, a także rozbudowując instrument o nowe głosy, pozyskane z używanego instrumentu sprowadzonego z Niemiec. Podjęto decyzję o wysunięciu całego instrumentu na czoło chóru. Mocno wyeksploatowany stary stół gry został zastąpiony dwumanuałowym kontuarem, pochodzącym ze sprowadzonego instrumentu. Organy posiadają wiatrownice klapowo-zasuwowe, traktura gry jest mechaniczna, a traktura rejestrowa – elektryczna.
Po zamontowaniu wszystkich głosów kościół w Stanicy otrzyma dobrej jakości instrument, który może służyć zarówno do codziennego akompaniamentu liturgicznego, jak i do celów koncertowych, a także, zgodnie z wolą księdza proboszcza, do kształcenia nowych muzyków kościelnych w ramach nauki w diecezjalnych instytucjach muzycznych.