Dni Papieskie w Zabrzu

W programie tego tygodnia: wystawa, maraton filmowy, koncert pasyjny i dyskusja panelowa.

To już 17. edycja Dni Papieskich w Zabrzu. Obchody zainaugurowane zostaną 2 kwietnia wystawą prasową "A przecież nie cały umieram" w kościele św. Macieja, prezentującą wycinki prasowe z publikacji, które ukazały się po śmierci św. Jana Pawła II. Będzie można ją oglądać do 9 kwietnia.

Również 2 kwietnia o 21.00 pod Krzyżem Papieskim przy kościele św. Wojciecha odbędzie się Apel Jasnogórski z modlitwą różańcową w 18. rocznicę śmierci papieża.

Spotkanie w ramach cyklu "Kremówki tak, nauka tak. Kawiarenka z oknem na świat" odbędzie się 3 kwietnia o 17.00 w Teatrze Nowym. W dyskusji na temat "A jednak po nas coś zostanie?" wezmą udział m.in.: prof. Antoni Cygan, ks. dr hab. Piotr Górecki, dziennikarz Tadeusz Marek i prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

We wtorek 4 kwietnia w kinie Roma odbędzie się maraton filmów z przesłaniem: o 16.00 - "Gunda" (prod. Norwegia, USA 2020), o 17.45 - "Duch śniegów" (prod. Francja 2021), o 19.30 - "Serce dębu" (prod. Francja 2022).

W środę 5 kwietnia o 18.30 w kościele św. Anny - koncert pasyjny "W.A. Mozart - Requiem d-moll IKV 626" w wykonaniu orkiestry symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej oraz chóru Resonans Con Tutti.

Wieczór literacki, inspirowany twórczością św. Jana Pawła II, odbędzie się w czwartek 6 kwietnia o 16.00 w Wypożyczalni Popularnonaukowej zabrzańskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na FB i YT Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu: 7 kwietnia o 10.00 - wielkopiątkowe refleksje poetyckie, czyli "Cisza... wyrzeźbiona słowem", a 8 kwietnia o 10.00 - prezentacja multimedialna "Żadne słowo, gest ani znak nie uniesie całego obrazu...".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..