Nowy numer 17/2024 Archiwum

Zmarł oblat o. Robert Koniczek

Wieloletni misjonarz na Madagaskarze zmarł po ciężkiej chorobie. Miał 62 lata, w zakonie przeżył 40 lat, a w kapłaństwie 34 lata.

W szpitalu w Wolsztynie odszedł do Pana o. Robert Koniczek OMI. Urodził się 20 lutego 1961 roku w Gliwicach. Jego rodzinną parafią były Sośnicowice. Ukończył Technikum Budowlane w Zabrzu, gdzie egzamin maturalny zdał w 1981 roku. Następnie wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Zmarł oblat o. Robert Koniczek   Śp. o. Robert Koniczek OMI. Archiwum oblatów

Roczny nowicjat odbył na Świętym Krzyżu, gdzie 8 września 1982 roku złożył pierwszą profesję zakonną. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze. Tam 8 września 1986 roku złożył wieczyste śluby zakonne. Z rąk biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Stanisława Napierały 17 czerwca 1987 roku otrzymał święcenia diakonatu. Święceń prezbiteratu udzielił mu 20 czerwca 1988 roku abp Jerzy Stroba, metropolita poznański.

Po święceniach kapłańskich o. Robert Koniczek OMI został skierowany na roczne przygotowanie do wyjazdu na misje w Poznaniu. Na Madagaskarze przepracował 28 lat. Wrócił do Polski w 2017 roku i został skierowany do pomocy duszpasterskiej w Obrze. W lutym 2019 roku został mianowany kapelanem szpitala w Wolsztynie. Zmarł po ciężkiej chorobie w tamtejszym szpitalu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 31 marca w Obrze: o 11.00 - Różaniec w intencji zmarłego, o 11.30 - Msza św. pogrzebowa, po niej złożenie ciała w kwaterze oblackiej cmentarza przy kościele św. Jakuba Większego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy