Nowy numer 23/2023 Archiwum

Pokora to bliskość

Pierwszą Mszę św. po święceniach i ingresie do gliwickiej katedry bp Sławomir Oder odprawił w Rudach w sanktuarium Matki Bożej, której zawierzył siebie i wszystkie sprawy diecezji.

Eucharystię koncelebrowali gliwiccy biskupi: senior Jan Kopiec i pomocniczy Andrzej Iwanecki, abp Giovanni Tani z Włoch i arcybiskup Lusaki Alick Banda, księża dziekani i inni kapłani z diecezji oraz goście nowego ordynariusza.

– Dom jest tam, gdzie jest matka. Kiedy przyjechałem tutaj do was na Śląsk, poczułem się od razu przyjęty jak w domu. A więc nie mogłem przeżywać tego pierwszego mojego spotkania z umiłowaną diecezją gliwicką gdzie indziej, jak właśnie tutaj, w domu Matki, naszej Matki. Kiedy byłem noszony pod sercem mojej mamy, ofiarowała mnie opiece Najświętszej Maryi Panny, zanim jeszcze się urodziłem. I teraz przychodzę tutaj, bo tam gdzie jest Maryja, tam jest dom – mój dom, wasz dom, nasz dom – mówił na początku liturgii bp Oder. Zachęcił, by przy stole eucharystycznym odnowić naszą radość bycia rodziną, Kościołem.

Dostępne jest 22% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast