Informacje dla uczestników ingresu i dziennikarzy

Kuria Diecezjalna w Gliwicach opublikowała informacje organizacyjne w związku ze święceniami biskupimi księdza prałata Sławomira Odera i jego ingresem.

Uroczystość odbędzie się w sobotę 11 marca o 12.00 w kościele katedralnym w Gliwicach.  

  • Parkingi dla imiennie zaproszonych gości przewidziane są w pobliżu Kurii Diecezjalnej w Gliwicach na miejscach udostępnionych przez Politechnikę Śląską.
  • Parkingi dla duchowieństwa oraz pozostałych uczestników uroczystości zlokalizowane będą w okolicy katedry św. Apostołów Piotra i Pawła.
  • Autobusy oraz busy będą mogły parkować na miejscach przy Hali Arena (ul. Kujawska).

Szczegółowe informacje wraz z mapami dojazdu z wykazem miejsc parkingowych można pobrać ze strony diecezji TUTAJ. Każdy uczestnik uroczystości proszony jest o umieszczenie za przednią szybą samochodu karty parkingowej, którą należy wydrukować na kartce formatu A4 – do pobrania TU.

  • Obecność dziennikarzy będzie możliwa tylko na podstawie akredytacji. Warunkiem jej otrzymania jest wypełnienie formularza akredytacyjnego (do pobrania ze strony diecezji) oraz przesłanie go na adres: k_piechaczek@kuria.gliwice.pl do dnia 4 marca br. Odbiór akredytacji będzie możliwy 9 i 10 marca w godz. od 11.00 do 15.00 w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, ul. Łużycka 1.  

Centrum prasowe w dniu uroczystości zorganizowane zostanie w budynku za Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (ul. Jana Pawła II 5, wejście od podwórza, I piętro). Będzie otwarte na godzinę przed rozpoczęciem Mszy Świętej (11.00). Na stronie diecezji podano także zasady, które będą obowiązywać dziennikarzy podczas uroczystości.

W przypadku pytań oraz innych kwestii związanych z obsługą medialną można zwracać się do ks. Krystiana Piechaczka, rzecznika prasowego Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, tel.  + 48 501 704 045.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..