Katecheci pilnie poszukiwani

Sekcja Szkolno-Katechetyczna Kurii Diecezjalnej w Gliwicach tworzy bazę katechetów, którzy mogą uzupełnić luki kadrowe. Apel o pomoc skierowany jest też do katechetów sąsiednich diecezji.

Już od dłuższego czasu na skrzynki mejlowe katechetów trafiają oferty pracy w związku z wakatami w przedszkolach i szkołach. Dziś ks. Adam Spałek, diecezjalny wizytator, wysłał list ponawiający prośbę o pomoc w organizacji katechezy.

Jak wyjaśnia, trwający deficyt kadry katechetycznej spowodowany jest najczęściej urlopem macierzyńskim lub tacierzyńskim, rocznym urlopem zdrowotnym, długotrwałym zwolnieniem lekarskim oraz przeszeregowaniem duchowieństwa do pełnienia innych ważnych funkcji diecezjalnych.

Dlatego Sekcja Szkolno-Katechetyczna zamierza stworzyć bazę katechetów poszukujących dodatkowych godzin dla uzupełnienia etatu, bądź będących w stanie podjąć godziny ponadwymiarowe.

Osoby mogące pomóc w organizacji katechezy diecezjalnej w niektórych przedszkolach i szkołach proszone są o kontakt telefoniczny bądź mejlowy z podaniem imienia i nazwiska, placówki, w której obecnie katechizują, liczby godzin oraz miejscowości lub rejonu w diecezji, w których mogliby podjąć dodatkowe godziny katechezy.

Apel skierowany jest także do nauczycieli religii pracujących aktualnie na terenie archidiecezji katowickiej, opolskiej i archidiecezji częstochowskiej, a także emerytów.

Kontakt z Sekcją Szkolno-Katechetyczną Kurii Diecezjalnej w Gliwicach:  poniedziałek – piątek (oprócz środy) w godz. 9.30-12.00 oraz 13.00-15.00, telefonicznie: 32 230 71 42, 720 377 752, drogę elektroniczną: katecheza@kuria.gliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..