Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zmarł ks. Maciej Węglarz

Prawie całe swoje kapłaństwo, po wypadku w 2008 roku, przeżył przykuty do łóżka, doświadczając cierpienia choroby. Zmarł w niedzielę 22 stycznia w szpitalu w Orzeszu.

Ksiądz Maciej Węglarz urodził się 21 czerwca 1978 roku w Grodkowie. Święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 2003 roku w Gliwicach. Jako wikary pracował do 2008 roku w parafii Matki Bożej Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach. Po wypadku samochodowym w 2008 roku nie wstawał z łóżka, przebywał w domu rodzinnym w Wodzisławiu.

Związany był z Ośrodkiem Rehabilitacyjnym św. Rafała Archanioła w Rusinowicach, gdzie przebywał na turnusach rehabilitacyjnych. Tam siadając na krótki czas na wózku, odprawiał Msze św. w ośrodkowej kaplicy, mówił kazania i przygotowywał komentarze do tekstów liturgicznych. Jak mówi dyrektor ośrodka ks. Kazimierz Tomasiak, jego świadectwo zachęcało niepełnosprawnych chłopców na wózkach do podejmowania funkcji ministranta.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Macieja Węglarza:

  • Eksporta w środę 25 stycznia w kościele Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach: o 17.15 - Różaniec, o 18.00 - Msza św.
  • Pogrzeb w czwartek 26 stycznia kościele św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim: o 11.00 - Msza św.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy