Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Śląskie. Ferie zimowe. Kontrole pociągów

Wraz z rozpoczynającymi się feriami rozpoczęły się kontrole pojazdów. Swoje inspekcje zapowiedział Urząd Transportu Kolejowego. Przez całe ferie ma być ich około stu. Głównie tych pociągów, które odjeżdżają do miejscowości wypoczynkowych.

Około stu pociągów  w całym kraju ma zamiar wyrywkowo skontrolować Urząd Transportu Kolejowego - w związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi. Inspektorzy sprawdzają stan techniczny pojazdu oraz czynniki oddziałujące na komfort jazdy: czystość, klimatyzację i oświetlenie.

Prezes urzędu, Ignacy Góra wskazuje, że najczęściej wyłapywaną usterką są nieprawidłowo działające drzwi:

Prezes Góra przyznał również, że Urząd Transportu Kolejowego przyjmuje skargi i zapytania podróżnych. W 2022 roku urząd rozpatrzył 1886 takich pism.
Jak powiedzieli Radiu eM kontrolerzy, najczęściej szwankującym elementem są drzwi pociągu, ale zdarzają się również inne uchybienia:

Wskazał Maciej Kokot z katowickiego oddziału terenowego Urzędu Transportu Kolejowego. Z danych urzędu wynika, że w zeszłym roku kolejami podróżowała rekordowa liczba ludzi. Było to ponad 340 milionów pasażerów.


 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy