Nowy numer 17/2024 Archiwum

Śląskie. Połączenie kolejowe Katowice-Gliwice. Trwają konsultacje na temat rozbudowy

Trwają konsultacje w sprawie rozbudowy połączenia kolejowego Katowice-Gliwice. W tym tygodniu swoje zdanie na temat tej inwestycji mogą wypowiedzieć mieszkańcy Chorzowa, Katowic, Świętochłowic, Rudy Śląskiej i Zabrza.

Ruszył drugi etap konsultacji w sprawie budowy nowych torów kolejowych na odcinku Katowice – Gliwice. To wspólna inwestycja PKP PLK oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ma ona znacząco zwiększyć częstotliwość pociągów na tym odcinku i znacząco przyspieszyć uruchomienie kolei metropolitalnej. Mówi Witold Trólka, z biura prasowego GZM:

To część trwających już prawie dwa lata przygotowań do tej ważnej dla stworzenia Kolei Metropolitalnej inwestycji. Mówi o niej Katarzyna Głowacka z PKP Polskich Linii Kolejowych:

Dzięki przebudowie pociągi regionalne mogłyby jeździć z Katowic do Gliwic co kilkanaście minut. Przy okazji powstaną też nowe przystanki kolejowe – dwa w Zabrzu i jeden w Świętochłowicach.

Konsultacje w sprawie inwestycji potrwają do piątku i obejmą pięć miast metropolii: Chorzów, Świętochłowice, Katowice, Rudę Śląską i Zabrze.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy