Rdzeń wiary przekazali mi bardzo prości ludzie

"Adwent z ks. Krzysztofem Grzywoczem" - propozycja twórców strony internetowej poświęconej zaginionemu w Alpach opolskiemu księdzu, teologowi duchowości, rekolekcjoniście, kierownikowi duchowemu i terapeucie.

To kolejna propozycja przeżywania ważnego okresu liturgicznego z myślą i rozważaniami ks. Grzywocza.

"Ci, którzy mi pokazali Boga, którzy byli świadkami, którzy przekazali mi rdzeń wiary, to byli bardzo prości ludzie. Prostoduszni. Potem byli także inni, wykształceni, dobrzy teolodzy, ale ten zachwyt, rdzeń wiary otrzymałem od bardzo prostych ludzi" - mówił ks. Grzywocz w katechezie głoszonej z okazji jubileuszowego Roku Miłosierdzia w parafii katedralnej w Opolu w 2016 roku.

To niepublikowane dotąd nagranie nauk ks. Grzywocza jest propozycją na pierwszy tydzień "Adwentu z ks. Krzysztofem Grzywoczem". Cykl adwentowy przygotowany został przez twórców strony internetowej kskrzysztofgrzywocz.pl, poświęconej zaginionemu w Alpach opolskiemu księdzu, kierownikowi duchowemu, terapeucie, rekolekcjoniście. - Przygotowaliśmy dwa niepublikowane nagrania ks. Grzywocza oraz dwie nowe rozmowy w ramach serii "Zdumienia" - z ks. Joachimem Waloszkiem i ks. Hubertem Sklorzem. W I niedzielę Adwentu opublikowaliśmy katechezę ks. Krzysztofa, wygłoszoną w opolskiej parafii katedralnej, w III niedzielę będzie homilia z Kluczborka - informuje Ryszard Paluch, odpowiedzialny za stronę internetową: kskrzysztofgrzywocz.pl.

Katechezę ks. Krzysztofa można odsłuchać poniżej:

Adwent z ks. Krzysztofem GRZYWOCZEM – I NIEDZIELA
Krzysztof Grzywocz
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..