Nowy numer 08/2024 Archiwum

Pogłębianie związku z przychodzącym do nas Zbawicielem

Bp Jan Kopiec w liście na Adwent prosi kapłanów i diecezjan o modlitwę za przyszłego nowego pasterza diecezji gliwickiej.

Biskup gliwicki zauważa, że nasze adwentowe czuwanie „ogarnia nie tylko wymiar całego wszechświata, ale także konkretnego stworzenia w jego indywidualnej sytuacji”.

Napisał w liście m.in.: „Okres oczekiwania na przyjście Pana objawia każdego roku zmieniające się warunki toczącego się życia na całym świecie, kiedy powinniśmy odkrywać nowe impulsy, a przez to z nową energią poszukiwać sposobów pogłębiania naszego związku z przychodzącym do nas Zbawicielem. Tak postrzegamy z wdzięcznością wezwania Ojca Świętego Franciszka, by każdy wyznawca Chrystusa rozeznawał, w czym mógłby wzmocnić głoszenie Dobrej Nowiny w swoim środowisku”.

Przypomina, że papież zachęca do rozmowy o synodalnej aktywności i szukaniu nowych dróg docierania szczególnie do ludzi młodych; zatroskania o małżeństwo i rodzinę oraz „nie traci ani na moment żywej nadziei na nastanie pokoju, którego wyczekuje tyle narodów, z bliską nam Ukrainą na czele”.

Bp Jan Kopiec zawarł także kontekst diecezjalny tego nadchodzącego czasu. „Rozważając doniosłość nadchodzącego w naszym życiu Adwentu oraz mając świadomość odpowiedzialności przed Bogiem za moją posługę, wiem, że bieg mojego życia zbliża mnie osobiście do osiągnięcia 75. roku życia, z czym wiąże się dla Drogiej Diecezji Gliwickiej nominacja nowego Pasterza. Tę sprawę wielkiej wagi, Drodzy Współbracia Kapłani oraz Drodzy Diecezjanie, proszę pokornie o włączenie w adwentowe czuwania i kierowane do przychodzącego Zbawiciela prośby, by wraz z zesłaniem nam Zbawiciela, dla naszej diecezji posłał nowego, radosnego następcę Apostołów. Zapewniam całą wspólnotę o mojej łączności w duchu tęsknego oczekiwania na łaskawość Dobrego Boga dla nas wszystkich” – napisał biskup gliwicki.

Pełna treść listu na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy